Zájem z řad veřejnosti o prostor byl při slavnostním otevření patrný. „Přišlo víc lidí, než jsme samy čekaly. Někteří přišli přímo s výtiskem Pardubického deníku, jestli jsou tady správně," připomíná Martina Šarmová.

„Posílaly jsme informační e-maily na školy – základní, střední i umělecké s tím, že pro ně je možnost vystavit tady práce studentů, pokud se nějak dohodneme na podmínkách, případně se podívat na nějakou instalovanou výstavu. Jedna lektorka si tady už domluvila výstavu pro svou skupinu výtvarníků," doplňuje její kolegyně Daniela Lebedová.

Petr Líbal z Pardubic bude prvním autorem, který v září svoje práce v této galerii vystaví. „Bude to takový pokus. Jde o první výtvory – patnáct až dvacet obrazů. Je to olejomalba, ve které se snažím kombinovat kubismus s expresionismem, takže uvidíme, co z toho vznikne. Umělecké vzdělání nemám, malování se věnuji sám asi dva a půl roku. Předtím to byla pouze hromada počmáraných sešitů," podotýká malíř.

V galerii se chystají i umělecké workshopy. „O letních prázdninách alespoň jeden zorganizujeme, protože tohle místo chceme využít nejen pro výstavy, ale rovněž pro tvůrčí práci," uzavírá Martina Šarmová.