Páteční večer patří domácímu, pardubickému souboru a Velké bankovní loupeži. Bláznivý příběh o jedné netradiční loupeži, v níž nechybí love story a rokenrol, začne v 19 hodin.

V sobotu ve stejnou hodinu se mohou diváci těšit na původní českou hru pražského Švandova divadla Smrt mu sluší, která nabídne pohled do divadelních útrob. Bob je diváky milovaný seriálový herec a kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání Ceny Thálie, od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika.

V neděli bude o přízeň poroty i publika usilovat Testosteron – drsná komedie obnaženého mužství z Městského divadla Zlín, hraje se od 18 hodin a ocitneme se na svatební oslavě, ale … bez nevěsty. Pánská jízda plná jiskřivých situací a dialogů o lásce, sexu, partnerském soužití, manželství a smrti tak může začít.

V pondělí už bude Východočeské divadlo od 20 hodin patřit Galavečeru smíchu. Předávání festivalových cen za přítomnosti kamer České televize bude moderovat herec a režisér Miroslav Hanuš.

Kromě hlavního, soutěžního programu můžete navštívit řadu doprovodných akcí. Na Malé scéně ve dvoře v pátek hraje od 17 hodin kolektiv Maso krůtí z Prahy absurdní krůtí drama Čekání na Kokota. V sobotu jsou na programu od 17 hodin Nekorektní skeče – Tros Boys a v neděli již od 16 hodin černá komedie Divoké historky olomouckého Divadla Tramtarie. Uvidíte šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne ruply nervy. V přeplněné čekárně, na úřadě, v restauraci, či na svatební hostině.

Poedium v klubu nabídne v sobotu od 16 hodin autorské čtení z nové knihy režiséra Roberta Bellana Normální debil II „osmdesátky. V obchodním centru Grand se v sobotu od 20 hodin uskuteční šansonový dýchánek skupiny Les Trois.