"Někdy si zpívám doma v pracovně. Umím dvě zahraniční písně, které interpretuji různými způsoby – například jako ,esesák` nebo plačící dítě,“ svěřila se v Kulturním domě Hronovická, kam zavítala s pořadem One Woman Show Haliny Pawlovské aneb Halina vás baví.

Šťastná? Jak kdy!

„Znemožňuji se neustále,“ svěřila se publiku. „Šťastná jsem jak kdy. Když mi moje osmaosmdesátiletá matka řekne najez se a já ji poslechnu, jsem nešťastná. A to i přesto, že jsem si vymyslela slogan Čím víc jíš, tím větší máš sexappeal,“ konstatovala.

„Máme dvě ledničky. Ta červená se mi líbila, tu druhou mi dali kamarádi. Je velká a hnusná, ale má výhodu, že se k ní člověk nemusí ohýbat. Zatímco můj syn otevře nejprve jednu a pak druhou a prohlásí, že v nich nic není, já v nich vždycky něco najdu. V tom je rozdíl mezi mnou a jím a také mým manželem. Ten je tak hrozně hubený, že z profilu skoro ani není vidět. Je to takový pan Neviditelný,“ poznamenala známá autorka.

Nemají rádi váhu

„Ani já, ani můj muž nemáme rádi váhu. Dívám se na ní jako na nepřítele. Když si na ní stoupnu, dokážu přenesením váhy operovat až s šesti kilogramy. Můj muž to umí také, ale opačným směrem. Váží se zásadně oblečený a v botách a zatímco já jdu vždycky na špičky, tak on na paty,“ líčila Halina, která prý nechápe, jak je možné, že někdo nerad jí.

„Když byl můj syn malý, vždycky se rozplakal, pokud mu někdo přinesl velký talíř s jídlem. Dcera je štíhlá, ale má chutě. Když chce jíst, tak něco nakousne, pak dostane záchvat vzteku a zbytek jídla odloží do ledničky na speciální talířek. Ani se pak synovi nedivím, že nic z ledničky nechce,“ podotkla jedna z našich nejúspěšnějších spisovatelek současnosti, jež do Pardubic přijela se svým talismanem.

„Tento medvídek je na tom ještě hůř než já. Ti, co jsou na tom špatně, si na něj klidně mohou sáhnout,“ nabídla pardubickému obecenstvu. To však o její nabídku nemělo valný zájem. „Vypadá to, že jste na tom v Pardubicích dobře,“ utrousila Halina, která divákům práskla i to, jak se seznámila se svým manželem.

„Bylo to před třiceti lety na pěší túře do Prčic. Oba jsme tehdy měli kocovinu. Jedině tak se dá náš vztah vysvětlit. On měl tenkrát v igelitce dvě lahve piva, které při každém kroku lehce cinkaly. Ten romantický zvuk mě provází dodnes,“ smála se autorka.

„Můj muž celkem brzy pochopil, že s námi doma žijí i smyšlené postavy, ale když zjistil, že se psaním docela dobře živím a že čím víc toho vymyslím, je to lepší, tak se s tím smířil. Jen jednou mi pravil, že prý lžu tak, až to může být pravda,“ svěřila se Halina.

V moři neplave

„To, co vyprávím o své rodině, je podle mého názoru hezké. Ty ošklivější věci jsou pravdivé,“ dodala známá autorka.

Ve své One Woman Show se Halina vyznala i ze své lásky k cestování a moři. „U moře je to bezvadné. V moři neumím plavat, já v něm chodím. Nedokážu se do něj ponořit, protože jsem nadnášena ze všech stran. Jednou si mě v něm nějaké dítě spletlo s bójkou,“ pravila moderátorka televizní talk show Banánové rybičky.

Když se host napil

„Někdy se stane, že s hostem nejsme stejná krevní skupina. To byl případ Jany Bobošíkové. Byla milá, ale každá z nás má úplně jiný druh humoru. Hrozný byl Lukáš Pollert, který toho před pořadem dost vypil. Na všechno pak odpovídal pouze slůvkem nevím. Společně s ním jsem v tomto dílu měla Evu Holubovou. Jak je skvělá herečka, tak pak odpovídala na všechny Lukášovy otázky sama a ještě jiným hlasem. Navíc se ho snažila i schovat, aby na něj ani nebylo vidět. Ještě loni, když jsem Lukáše potkala na filmovém festivalu v Karlových Varech, tak se mi omlouval, ať se na něj nezlobím,“ zavzpomínala Halina.