"V podstatě jsme z novely vzali námět, který jde shrnout do dvou vět. Dalo by se říci, že to je o mladém muži, který se rozhodne, že spáchá největší vtip svého života a svede sedm sester Kostkových. Veškeré další reálie, způsob provedení i zakotvení postav v dnešním životě, to vše je jinak. Z Jaroslava Havlíčka zbyl, jak pevně věříme, duch, groteskní a moralistní osten, vše ostatní je vymyšleno," řekl Glaser.

Havlíček napsal své první prozaické dílo v roce 1916, vydáno ale bylo až v 90. letech minulého století, tedy zhruba 50 let po jeho smrti. Skupinka mladých recesistů zahání nudu maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí různé kanadské žertíky. Jednoho dne se hlavní hrdina hry Emil Škvor za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu svést během jediného týdne všech sedm sester. Téměř stoleté reálie se v Pardubicích dočkají nové aktuální podoby.

"Součástí scénického řešení jsou i projekce, které byly nafoceny v Pardubicích, což hře dodává punc autentičnosti. Příběh jako by se odehrával zde a teď, s dnešními kluky, kteří pobíhají po městě, a holkami, které zde žijí. Nekončí ale jako běžná komedie, kde se nakonec všichni vezmou," řekl Glaser, který ve Východočeském divadle režíroval již hru Na letním bytě a pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. Obě jsou stále na repertoáru pardubické scény.

Havlíčkovy psychologické charakteristiky sedmi sester v inscenaci vystřídají reálné aktuální situace, v nichž se jednotlivé ženy nacházejí. Skupinka kamarádů pak využívá jejich slabin a nouze, například shánění zaměstnání, duševního neukotvení nebo přílišného soucitu a dobročinnosti, aby je dostali tam, kam chtějí.

Režisér uvedl představení, na němž s ním dramaturgicky spolupracovala Olga Šubrtová, před dvěma lety v domovském Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V Pardubicích se divákům představí v roli Emila Škvora Martin Mňahončák, sestry ztvární Kristina Jelínková, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Janečková, Martina Sikorová s pomocí hostujících hereček Markéty Stehlíkové a Michaely Doleželové. Kostýmy měla na starosti Lenka Rašková, autorem scény je Pavel Svoboda, představení bude doprovázet koláž moderní hudby.