Uvedením hořké absurdní komedie se Východočeské divadlo připojí k oslavám 30. výročí od revoluční událostí. Premiéra se uskuteční v pondělí od 19 hodin na Malé scéně ve dvoře.

„V pražském humanitně zaměřeném akademickém ústavu se scházejí vědečtí pracovníci na odborovou schůzi. Podává se občerstvení a probíhá i školení, jak se zachovat při návštěvě krajanů z USA. Z obvyklé letargie účastníky vytrhne až zcela nečekaný návrh jednoho z kolegů – umístit na vědecké pracoviště ribstol – který navíc padne, jak se později ukáže, v předvečer samotné Sametové revoluce,“ přiblížila zápletku dramaturgyně Anna Hlaváčková.

Premiérový večer nabídne i diskusi s tvůrčím týmem a autorem hry Antonínem Jiráčkem. „Myslím, že s panem Jiráčkem by mohla být zajímavá diskuse právě o stavu současné politické scény a jakým způsobem si myslí, že se v ní odráží události roku 1989,“ řekl režisér hry Adam Doležal. Antonín Jiráček založil v 90. letech nakladatelství Poetická galerie, věnuje se psaní, výtvarnému umění a režii.