Populární herec Ivan Trojan je expertem na sexty a náboženství! A když ne ve skutečnosti, tak alespoň v novém třídílném televizním filmu režiséra Jiřího Stracha Ďáblova lest. Ten se nyní natáčí v Pardubicích.

„Hraji zde postavu religionisty, člověka, který pomáhá policii vyřešit spletitý případ týkající se Ďáblovy bible,“ uvedl Ivan Trojan.
„O tuto problematiku jsem se začal více zajímat až v souvislosti s tímto filmem. Je to opravdu pěkné téma,“ pravil mnohoznačně herec, který měl možnost spatřit slavný Codex gigas, největší rukopisnou knihu světa opředenou řadou otazníků a legend, dokonce na vlastní oči!
A proč se rozhodl přijmout nabídku Jiřího Stracha? „Ďáblova lest je detektivka s mystickými prvky. Je to zajímavý žánr, který podle mého názoru může u diváků obstát,“ nechal se slyšet Ivan Trojan.

„Navíc Jiří Strach je výborný režisér a dobře se s ním popíjí. Tyto dva předpoklady však splňuje i herecká parta, která v tomto filmu účinkuje,“ usmál se uznávaný kumštýř.

Ten v Pardubicích s Jiřím Strachem natáčel i jeho předchozí televizní film Operace Silver A. „To byl úplně jiný žánr. Ale měl jsem k němu hlubší, niternější vztah než k tomuto dílu,“ přiznal Ivan Trojan, jenž byl za roli Hladíka v Operaci Silver A nominován na televizní cenu Elsa.

„V Pardubicích jsem v roce 1976 vyhrál titul mistra republiky v minibasketbale a před nedávnem jsme se tu s Dejvickým divadlem zúčastnili Grand Festivalu smíchu,“ uzavřel jeden z nejlepších českých herců současnosti.