„Doktor Emil Holub byl v Holicích připomínán jednou za dva roky formou afrického sympozia, které je ovšem určeno především odborníkům a badatelům. Tak jako má Litomyšl svého Bedřicha Smetanu a Hronov Aloise Jiráska, mají Holice svého Emila Holuba. A protože se pro širokou laickou veřejnost v zásadě žádné akce nepořádaly, což je škoda, rozhodli jsme se uspořádat právě Holubovy Holice. Chceme tak Emila Holuba více zpropagovat a přiblížit jej lidem,“ řekl ředitel Kulturního domu města Holic Vítězslav Vondrouš.

Pro zahajovací ročník vybrali pořadatelé model pátečního koncertu a sobotních akcí. „Jejich součástí bude 16. Africké sympozium na téma Ženy slavných mužů – cestovatelů a několik workshopů pro veřejnost,“ uvedl Vondrouš. „Snažíme se maximálně využít také Holubův památník, v němž připravujeme modernizaci expozice tak, aby odpovídala současným trendům, byla interaktivní a přitažlivá,“ sdělil Vondrouš.

Program Holubových Holic začne již dnes (v pátek) v 19.30 hodin v Památníku Dr. Emila Holuba.

„Večer je věnován africké hudbě a tancům. Navštíví nás bubeníci Papis Nyass a Ephraim Goldin z Gambie a tanečnice Bijou z Vonacry v Guiney,“ zakončil Vítězslav Vondrouš.

LUKÁŠ PEŠKA