Dívky předváděly nejen své umění v aerobiku. Kromě konverzace se známými osobnostmi ze sportovních kolbišť a televizních obrazovek závodily na rotopedu a absolvovaly tradiční promenádu v plavkách.

Brunetka Horáková tuto disciplínu vyhrála, okouzlila porotu mírami 92-63-90, přičemž měří 173 centimetrů a váží 55 kilogramů. Nejlépe si poradila i s konverzací. Aerobik má nejradši ze všech oblíbených sportů, protože je spojením tance, posilování a hudby. Má ráda také kuřecí steak, palačinky, nealkoholické mojito a růže či tulipány. K největším vynálezům řadí internet a mobilní telefon. "Doufám ale, že jednou budu moci za největší vynález označit lék proti rakovině," uvedla.

Není profesionální cvičitelkou aerobiku

Do desetičlenného finále soutěže Miss aerobik 2007 šla třiadvacetiletá Monika Horáková z Pardubic především s cílem užít si ho. Fakt, že v něm zvítězila a stala se tak Královnou aerobiku pro letošní rok, tedy byl více než příjemným nadstandardem…

„V prvenství jsem moc nevěřila, protože nejsem profesionální cvičitelkou aerobiku. Když se postupně odtajňovaly výsledky jednotlivých disciplín a já zjistila, že jsem dvě z nich (rozhovor s populární osobností a promenádu v plavkách – pozn. red.) vyhrála, říkala jsem si, že by to snad mohlo stačit na titul druhé vicemiss,“ konstatovala 173 centimetrů vysoká kráska, které v Praze přineslo štěstí startovní číslo pět.

„Měla jsem pocit, že celou soutěží jsem proplouvala celkem v pohodě. Pro všechny účastnice šlo o docela velký zápřah, takže na trému snad ani nebyl čas,“ poznamenala pětapadesát kilogramů vážící slečna narozená ve znamení Štíra, jejíž míry jsou 92–63–90.

„Na žádné velké oslavy zatím nebyl čas. Na korunovačním plese, jenž následoval hned po skončení soutěže, jsem měla spoustu povinností. Byla jsem ale ráda, že jsem tu mohla mít své nejbližší, s kterými chceme vítězství pořádně oslavit v pátek. Společně s přítelem a našimi rodinami zajdeme do restaurace, kde budeme mít možnost sledovat i záznam z finále. To bude vysílat televize Prima od dvaceti hodin,“ poodhalila nám své plány pohledná černovláska, kterou pak další oslavy čekají ještě s jejími přáteli.

Držitelka titulů Miss Junior 2001, Miss Východní Čechy 2004, Miss Talent 2004 v prestižní Miss ČR 2004, Miss Praha 2006 a nově Miss aerobik 2007 má nyní před sebou nový úkol. „Musím si udělat licenci, abych mohla předcvičovat aerobik na chystaném turné Miss aerobik tour,“ podotkla Monika Horáková, jež už prý nyní na účast v další soutěži krásy nepomýšlí.

„Nikdy neříkej nikdy, ale myslím, že toto už byla má opravdu poslední miss. Dál už bych se hlásila snad jedině do soutěže Miss babička,“ dodala s úsměvem na rtech pardubická královna aerobiku, která bude již ve středu ve třináct hodin odpovídat na vaše otázky prostřednictvím on–line rozhovoru na našem webu www.pardubicky.denik.cz.