„Hra světoznámé irské dramatičky Mariny Carr je plná tajemství a magické atmosféry. Její poetika se blíží magickému realismu, který sahá hluboko k pramenům lidského života a zobrazuje i to, co běžně nevidíme,“ řekla dramaturgyně VČD Jana Pithartová.

Diváky čeká příběh mnoha velkých lásek a touhy. „Na břehu jezera, kterému se začalo říkat Soví, vybudovala Maja krásný dům pro své čtyři děti a milovaného manžele Roberta. Ten v něm trávil málo času, odjížděl za prací a letními láskami, zatímco Maja hleděla z okna na jezero a naslouchala tesknému zpěvu labutí,“ podotkla dramaturgyně.

„Především je to velmi dobrý titul s krásnými příležitostmi pro herečky. Maja je dramaturgická perla. Doufám, že může být velmi přitažlivá, jelikož má několik rovin. Kromě hlubinných témat, ponorných řek, které pod textem jsou, je v ní mnoho situací, které zažíváme všichni. Jsou velmi silně inspirované každodenním životem. Autorka na jedné straně velmi výstižně líčí obyčejný život, na druhé pak vytváří další prostor pro fantazii a tajemství. To je něco navíc, co mám rád i na obrazech a hudebních skladbách. Tato rovina je na Maje zvláštní a kouzelná,“ uvedl hostující režisér Michael Tarant, který do titulní role obsadil Jindru Janouškovou. „Premiéry inscenace jsou na programu dnes a zítra od 19 hodin,“ řekl mluvčí VČD Radek Smetana.