V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál o lásce, svobodě a kamarádství, který režíroval Jiří Seydler. V hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký.

Od svého vzniku muzikál patří k hitům na českých, slovenských a polských scénách. V Pardubicích se tato zbojnická komedie se zpěvy hraje až nyní, v úžasném přebásnění Jarkem Nohavicou.

Je to komedie trošku mezinárodní, protože hlavní postavou je Jura Jánošík, který putoval po horách na slovensko-polském pomezí. A tak si legendu vzali za svou polští autoři Ernest Bryll a Kateřina Gärtnerová a napsali hru velmi vtipnou a navíc obdařenou spoustou skvělých písniček.

Režisér Jiří Seydler říká: „Malované na skle bylo od začátku připravované jak do kamenného divadla, tak na ten kopec za Pardubicemi. Mám dojem, že se skoro víc hodí do exteriéru. Ani nejlepší scénograf nevymyslí lepší kulisu než hvězdy, zříceninu hradu, trávu a stromy. Proto jsme se rozhodli inscenovat tuhle hru hodně blízko k folklóru, aby v přírodě moc nerušila.“