Na programu totiž byla předpremiéra dlouho očekávaného filmového hitu Hobit: Neočekávaná cesta.

Film je počátkem trilogie z bájné Středozemě, kterou ve své fantazii stvořil britský spisovatel a filolog John Ronald Reuel Tolkien. Příběh dějově předchází populární trilogii Pán prstenů, která ve své filmové podobě okouzlila nejen diváky, ale i filmové kritiky. Závěrečná část Návrat krále získala 11 Oscarů.

Pardubickou premiéru pochopitelně neprovázelo takové šílenství, jaké se v posledních dnech strhlo ve Wellingtonu, hlavním městě Nového Zélandu, kde se Hobit natáčel. Tam narazíte na připomínky nového fantasy snímku na každém rohu. Ovšem i na pardubické premiéře byli k vidění fanoušci v kostýmech svých oblíbených postav.

„Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky," uvádí distributor filmu. Hobit se sice u kritiků setkal s nejednoznačným přijetím, ale fanoušci příběhů ze Středozemě budou jistě nadšeni. Pomalé tempo vyprávění pro ně určitě nebude problémem. (dub)