Písničky na nové album jí napsali přímo na tělo. Najdeme na něm ale i skladbu od populární skupiny Abba.
„Předešlá deska byla čistě houslová. Lidem se ale zalíbil i můj zpěv, takže budu střídat hraní na housle a zpívání. Nové písně podle ní budou více energické a protnuté humorem,“ uvedla houslistka z Boskovic Ilona Stryová.

První album sympatické umělkyně, které pokřtil Michal David, mělo úspěch. Stryová si z něj nejvíce oblíbila píseň May It Be od Enyy z Pána prstenů a Cikánské struny od Miroslava Hanáka. Najdeme na něm ale také Montiho Čardáš či Osudovou od Ludwiga van Beethovena a Preludium od Bacha.

„Připravuji program s harmonikářkou, už deset let hraji s romskou skupinou. Doufám, že se povede zařídit i vystoupení s živou kapelou,“ říká Ilona Stryová.

Na klasické housle už téměř nehraje, účinkuje s elektronickými. Když zazní první tóny, drobná blondýna na sebe svým výkonem strhne veškerou pozornost.

„To nejcennější, co v životě mám, je umění. Nehraji pouze na housle, ale i zpívám a mám spoustu jiných aktivit,“ konstatovala Ilona Stryová. Po mateřské dovolené vystupovala šest let v Rakousku. Vrátila se na rodnou Moravu, ale do Alp jezdí pořád ráda.

Ilona Stryová se zúčastnila televizní soutěže Česko Slovensko má talent. S písní Slavík postoupila do Velkého třesku. Lucii Bílé a Janu Krausovi se líbila, Jaro Slávik ji ale nechtěl pustit dál.

„Zkusila jsem štěstí. Myslela jsem si, že si písní Slavík šplhnu, ale bylo to naopak. Rumunská píseň prý do československé soutěže nepatří,“ usmála se Ilona Stryová.

„Oslovím Lucii Bílou a Jana Krause, zda by mi nechtěli novou desku pokřtít,“ dodala.
Pardubické diváky má houslistka a zpěvačka ráda. Vždy prý vytvoří skvělou atmosféru. Svědčilo o tom i její poslední pardubické vystoupení v místní irské restauraci.