Známý herec Ota Jirák zavítal ve čtvrtek večer do Východočeského divadla, kde byl jednou z hlavních hvězd představení mladoboleslavského souboru Dědeček automobil. To soutěžilo na jedenáctém Grand Festivalu smíchu o titul Komedie roku 2010 a zcela určitě by nemuselo být bez šancí.

„V Pardubicích hrajeme moc rádi. Publikum je tu báječné,“ uvedl Ota Jirák, jemuž prý udělalo velkou radost, že se boleslavská komedie dostala na Grand Festival smíchu.

„Myšlenka této přehlídky je mi velmi sympatická. Srandy v současném světě není nějak moc. Všechno, co se kolem ní točí, je prospěšné a zdravé,“ nechal se slyšet populární umělec, který si pochvaloval práci na tomto představení, k němuž má dokonce osobní vztah nejen proto, že je mladoboleslavským rodákem.

„Také díky mému strýci, který pracoval jako autosedlář. Ten by mě hnal, kdybych řekl, že byl autočalouník. Když jsem k němu přijel na chatu na Hrubou Skálu, kde na důchod žil, se svou první škodovkou stodesítkou, tak první, co tehdy udělal, bylo, že si ohmatal tu hnusnou koženku a prohlásil, že už to není, co to dříve bývalo,“ vyjádřil se Ota Jirák, jehož výkon v Pardubicích pochválil režisér boleslavské inscenace Radek Balaš.

„Všichni herci byli skvělí. Hra jim v určitých pasážích dovoluje jistou míru improvizace. Byl jsem příjemně překvapen, jak si v Pardubicích na Grand Festivalu smíchu s touto pasáží poradili. Dokázali do ní vtěsnat lokální humor. To se mi moc líbilo,“ svěřil se Balaš, jehož prý potěšilo i to, že se boleslavský Dědeček automobil dostal na tuto prestižní komediální přehlídku.

„Přiznám se, že tuto inscenaci neberu za čistě komediální. Ale pozvání na Grand Festival smíchu si hodně cením,“ uzavřel režisér.