VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kabáti rozburáceli Pardubice!

PARDUBICE - ZPRÁVA JE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNA - Skupina Kabát rozproudila v úterý 26. června Pardubice svým úspěšným Turné 2007 – Corrida. Nosičů desky Corrida se už prodalo 56 900 kusů. Kabát za něj získal ocenění Nejprodávanější deska v kategorii Skupina. Sledujte s námi koncert krok po kroku!

25.6.2007
SDÍLEJ:

Skupina Kabát zakončila turné v PardubicíchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Kabáti zpívali v Pardubicích, což však lídr Vojtek asi ani nevěděl

Kabáti nechali Pardubice čekat. Nejen na svůj závěrečný koncert, ale i během něj. O to triumfálnější však byl začátek samotného vystoupení. Dojem z prvního hitu – Corridy, který roztleskal natěšené fanoušky, ale Pepa Vojtek zazdil svou větou: „Dobrý večer! Po všech dlouhých letech se k vám do Jihlavy vrátil Kabát!“ Dlouhou dobu se pak názvu města vyhýbal a až později ho v zákulisí někdo vyvedl z omylu. Až na tento drobný incident, o kterému se ráno smály skoro celé Pardubice, však koncert po hudební stránce naplnil všechna toužebná očekávání.

Skupina z rukávu tahala jeden hit za druhým. Je vidět, že své fanoušky má kapela dokonale přečtené. Dovede si svoje posluchače bavit. Z toho pramení i jejich popularita – mezi diváky byly, na rozdíl od jiných kocertů, celé rodiny i s dětmi. V publiku zněla i němčina či polština. Další plus pro organizátory byla i zvláštní tribuna pro zdravotně a tělesně postižené návštěvníky, kteří by v davu, který se tlačil ke svým oblíbencům, neměli příliš šancí.

Vařící publikum se nechalo strhnout ke zpěvu s Pepou Vojtkem poměrně záhy na píseň Starej bar. Pepa Vojtek se úchýlil i k životním radám a moudrům. Varoval, mimo jiné, i před kouřením a močením proti větru a snad v předtuše budoucích událostí varoval ornitology, aby si chránili své ptáky. Rovněž nadšeným hlasem pozdravil všechny alkoholiky v zadních řadách.

Svou práci odvedl i připravený světelný park, který zatímco kapela naplno hrála Bruce Willise, osvětlil celé publikum skoro jako ve dne. Rovněž zvuk z reproduktorů byl na náležité úrovni a bez problémů přehlušil provoz nedalekého letiště, kde vrtulníky cvičily noční přistání.

Po ohňové show doprovázející skladbu Go, Satane, go! sezval Pepa celou kapelu na předsunuté pódium za účelem fotografické momentky.

„Zvedněte nad hlavu své fotografické přístroje a mobily též. Máte možnost si nás vyfotit pohromadě, dokud ještě dejcháme! Nikdo vám je nesebere, je vás tu víc než nás a většina je i silnější,“ dožadoval se zpěvák záře objektivů.

Počasí se na poslední chvíli umoudřilo, z čehož měl Pepa Vojtek, který vodu z mraků ani z lahve moc rád nemá, radost, o kterou se s posluchači podělil: „Jsem rád že nepršelo, hurá! Tady bylo líp, než v Hradci!“

Poslední takty zvládli Kabáti krátce před dvacátou třetí hodinou opravu s přehledem. Píseň Kdoví jestli, si diváci vytleskali. Rozjařený Vojtek se za skupinu s Pardubicemi rozloučil z výšky svého výsuvného pódia.

Jak probíhal koncert?

23:06 - Koncert končí. Kromě níže uvedených hitů nechyběla také píseň Žízeň, Dole v dole a další. Cestu do Kadaně, ve které se zpívá o Pardubicích, však Kabáti závodišti nezahráli.

22:41 - Skupina Kabát pomalu končí. Právě hraje svůj snad nejznámější hit Pohoda.

22:16 - Právě hrají Malou dámu. Josef Vojtek se po faux paux s Jihlavou raději vyhýbá jménu města, lidé na něj z publika pořvávají "Pardubice"

22:09 - Další hity Kabátů: Bruce Willis, Raci v práci, Go satane go!; Písničku Go satane go Josef Vojtek uvedl: "Česká ryba, dobrá ryba, ale stačí jedna kost a Vánoce jsou v… Kdepak, vy sprosťáci, jsou pryč, v pekle!"

21:55 - Zazněly další hity: Frau Vogelrauch, Stará Lou, Porcelánový prasata

21:45 - Již zazněly tyto pecky: Corrida, Buldozerem, V pekle sudy válej, Bára, Kůže líná od Kolína, Tak teda pojď…

21:33 - Kabát se přeřekl - vítá jihlavské publikum:-( Josef Vojtek doslova řekl: "Jsem rád, že se po tak dlouhých letech Kabát dostal do Jihlavy."

21:29 - A je to tady! Před nedočkavé publikum právě vtrhla skupina Kabát! Davy šílí. Na pardubickém závodišti je podle hrubých a laických odhadů asi 22 tisíc lidí. Skupina Kabát zahájila Corridou. Stále fouká, ale zatím neprší. Frontman kapely Josef Vojtek je celý v černém a běhá po pódiu. Lidi tleskají!

20:40 - Na pódiu je herec Jiří Pomeje, který pokřtil novou desku Walda gangu. Lidí stále přibývá.

20:08 - Skupina Mewa dohrála, za okamžik nastoupí Walda gang.

20:07 - První hrubé odhady říkají, že na závodišti je zhruba 15 tisíc lidí. Počasí se zhoršuje, návštěvníci se obávají prudkého deště. Stánků je dostatek, pivo za 25 Kč teče proudem, fronty se zatím netvoří.

19:36 - Koncert vypukl. Před plné pardubické závodiště předstoupila předkapela Mewa.

19:28 - Koncert ještě nezačal. Lidé mají ještě šanci se dostat dovnitř. Parkoviště jsou ucpaná, cesty rozbahněné. Pardubické závodiště je však téměř plné.

19:06 - Pardubické závodiště je téměř zaplněno, davy lidí stále přicházejí. Policisté mají vše pod kontrolou, zatím žádný problém. Automobily stojí téměř všude. Všude jsou policisté

Fotogalerie z autogramiády na této adrese.

O celém Turné 2007

„Turné začalo zcela netradičním způsobem, a to ve finských Helsinkách, kde se skupina Kabát zúčastnila finále Eurosongu. Kapela tam od 2. května zkoušela a ve dnech 10. a 12. května se zúčastnila evropského finále. Kvůli této významné akci jsme museli odsunout původní začátek turné, plánovaný na 11. května do Pardubic,“ říkají pořadatelé.

Jako každý rok mají i letos pro Kabáty připraveno překvapení. Předloni to byly pečené kachny a létání ve vrtulníku, letos si budou moci uvařit svoje pivo v soukromém pivovaru.

A jak bude vypadat scéna v Pardubicích? Jako aréna na corridu! Bude mít na šířku 60 metrů, do hloubky 30 metrů.

Na pódiu budou LED panely s projekcemi, vytvořenými ke každé písni, plus dvě velkoplošné projekce na bocích scény, aby byly vidět detaily i z velké dálky od pódia. Nachystány jsou i zajímavé open-air pyroefekty.

Přepravu techniky zajišťuje 12 kamionů , které vezou asi 60 tun materiálu.

Pozor na kolony

Pořadatelé varují návštěvníky úterního koncertu skupiny Kabát, kteří se na závodiště vydají auty, před nepříjemnými kolonami. Zde jsou některé údaje, které by vám mohly pomoci při cestě na koncert.

• Koncert skupiny KABÁT se bude konat na Dostihovém závodišti Pardubice v prostoru cvičné louky před tribunami. Koncert proběhne 26. června od 19.00 hod.

• Hosté : Walda gang a Mewa.

• Vpouštění diváků do areálu bude zahájeno v 17.00 hodin.

Posílené linky nebudou

Po vzoru nedávného koncertu Kabátu v Hradci Králové, kdy Dopravní podnik Hradce Králové zřídil mimořádnou posílenou linku za zvláštní jízdné, chtěli pořadatelé tuto službu vyjednat i pro návštěvníky pardubického koncertu. Dopravní podnik Města Pardubic však zřízení posílené linky za mimořádné jízdné odmítl.

Parkování pro vozidla návštěvníků je zajištěno na příjezdové cestě k závodišti, v prostoru pod nadjezdem, a železniční zastávky Pardubice – závodiště. Po vyčerpání této kapacity – přibližně 400 vozidel, bude tato cesta uzavřena! Další parkovací místa budou povolena na Pražské ulici směrem na Přelouč. Celková kapacita pro parkující auta v okolí závodiště je asi 800 míst.

Nejlepší doprava? Vlakem či pěšky

Po zkušenostech z předchozích koncertů pořadatelé doporučují jako nejlepší způsob dopravy na vlastní místo koncertu městskou hromadnou dopravu (bohužel neposílenou), nebo železniční spojení do stanice Pardubice – Závodiště. „Anebo vůbec nejlépe bude dojít na koncert pěšky, protože zácpám se rozhodně nevyhnete,“ říkají pořadatelé. Návštěvníky, kteří se vydají na koncert autem, je dobré upozornit na možné dopravní komplikace způsobené dopravními omezeními v místě konání koncertu a okolí. Vozy parkující na chrudimské výpadovce, kde je parkování zakázáno, budou odtaženy!

Připravte se na prohlídky!

V zájmu bezpečnosti návštěvníků i účinkujících budou prováděny důkladné prohlídky. To znamená nebrat s sebou jídlo a nápoje ve skleněných a plechových obalech, kamery, zbraně, psy. Pití v plastových obalech je dovoleno. Občerstvení pro diváky je zajištěno v areálu koncertu. O žíznivé krky se bude starat bezmála 40 stánků. Pivo bude Gambrinus – a bude ho dost.

Autogramiáda skupiny Kabát se konala v pondělí 25. června v nákupním centru Hypernova v Pardubicích od 16 hodin. Zájemci tam mohou vstupenky na koncert vyhrát, nebo si je přímo na místě zakoupit. „Vstupenky mizí z pultů velmi rychlým tempem, ale je jich dost!,“ říkají pořadatelé. Kapacita areálu je neomezená. Kdo nestihl koupit vstupenky v předprodejích, nemusí věšet hlavu. Na místě v den koncertu budou vstupenky za stejnou cenu jako v předprodejích, to znamená za 350 korun.

Dle hodnocení kapely i fanoušků je tohle nejlepší turné v historii skupiny Kabát. Průměrné návštěvnosti přesahují 15 000 návštěvníků na koncert, což je naprostý rekord v dějinách koncertních šňůr českých kapel.

25.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení