Kapela vyjela na open air turné poprvé od roku 2007, to letošní hostí deset fotbalových a lehkoatletických stadionů po celé České republice.
Úplně posledním koncertem bude ten v Pardubicích, který se uskuteční dnes od dvaceti hodin na Letním stadionu za Tipsport arenou.

Organizátoři dnešní koncertu i magistrát, který ale s pořádáním akce nemá co do činění, si uvědomují havarijní stav Letního stadionu. Proto připravují bezpečnostní opatření, které budou muset fanoušci respektovat. „Opatření se týkají především znepřístupnění prostoru staré východní tribuny včetně přilehlých skladů a zdí," sdělil Radim Jelínek, vedoucí kanceláře primátora Pardubic.

30 let od založení

Skupina Kabát existuje již od roku 1983 a hraje stále ve stejném složením. Hlavní fontmanem je Josef Vojtek. Baskytaru ovládá Milan Špalek. Na kytary hrají Tomáš Krulich a Radek „Hurvajs" Hurčík.

Za svou třicetiletou kariéru skupina prodala přes milion kopií svých alb. V rokce 2003 získává svého prvního Českého slavíka za nejlepší skupinu, který však nebyl jejím posledním. Ke konci roku 2014 mají Kabáti slavíků již devět. V roce 2007 se kapela zúčastnila soutěže Eurovision Song Contest ve finských Helsinkách, kde ovšem neuspěla.

Koncerty Kabátů se těší velké oblibě. Jejich vystoupení vysoko převyšují desetitisícové návštěvnosti. Největším koncertním úspěchem skupiny je výroční koncert na pražském Vypichu 2014, kam dorazilo přes 73 tisíc fandů.

Do pekla/Do nebe

Na letošním turné představí Kabáti nejnovější album Do pekla/Do nebe, které vyšlo v letošním roce. Na dnešním koncertě se návštěvníci mohou těšit na skladby z nové desky. Kabáti však zahrají i své tradiční hity, na které bude jistě každý věrný fanoušek této partičky čekat.

Pokud máte rádi skupinu Kabát, rozhodně se nenechte ujít dnešní koncert v prostorách Letního stadionu!