„V Pardubicích se v poslední době objevuji hodně na Grand Festivalu smíchu, kde jsem byl několikrát dokonce i patronem některého ze soutěžních představení,“ konstatoval herec, který tentokrát zavítal do Kulturního domu Hronovická s originální úpravou Dona Quijota.

„Toto představení sice vypadá, že je hodně improvizované, ale většinou se držíme textu, který je částečně od Miguela de Cervantese. Ten ho napsal před čtyřmi stovkami let, ale publikum baví dodnes,“ uvedl Jiří Lábus.

„Byli jsme zvědaví, jak tento původně dost obsáhlý román budou lidé brát v této naší zhruba dvouhodinové divadelní zkratce. Myslím, že jej vnímají dobře. V Pardubicích jsme ostatně byli sami překvapeni, jak skvělé byly reakce zdejšího obecenstva. To se pak člověku hraje skoro samo,“ sdělil Oldřich Kaiser.
Oba populární herci se však nepotkávají pouze na divadelních prknech. „Společně nás mohou lidé vidět také v sauně,“ vtipkoval Jiří Lábus a už vážněji dodal, že rovněž při práci na legendárním nekonečném seriálu Tlučhořovic rodinky. „Děláme ho už patnáct let,“ řekl Jiří Lábus. „Dosud máme za sebou 791 dílů,“ doplnil Oldřich Kaiser.

„Baví nás hlavně proto, že neustále překvapujeme jeden druhého. Vzniká totiž bez přípravy. Dohodneme si pouze základní téma, jinak je to celé improvizace. Točíme ho u nás v bytě, jen zvuky se doplňují ve studiu,“ podotkl Jiří Lábus.

„Reprízy seriálu ještě běží v Českém rozhlase. Nové díly se objevují každý týden na internetu. Uvažuje se i o animované verzi seriálu a vydání knížky,“ pravil člen pražské Ypsilonky.

„Na internet jsme přešli proto, že nám nic jiného nezbývalo. V rozhlase se vyměnilo vedení, někdo se v našem seriálu poznal a my museli opustit rádiové vlny,“ vysvětlil Oldřich Kaiser. „Původně jsme chtěli zůstat v rozhlase, ale postupně zjišťujeme, že na internetu je to snad i lepší, protože lidé tu na nové díly mnohem více reagují,“ konstatoval.

„Osobně sice internet nemám, ale slyšel jsem, že posluchači píší, spolupracují, reagují a dokonce vymýšlejí i náměty. To je bezvadné,“ prohlásil Jiří Lábus. „Výhodou je také to, že zatímco v rozhlase se nové díly vysílaly jen dvakrát týdně, teď si je každý může pustit, kdy chce. To je úžasné. Dnešní doba zkrátka přináší takové věci, které by snad ani žádný spisovatel nevymyslel,“ uzavřel člen známé recesistické herecké dvojice.