Jedna z nejvýraznějších kapel tuzemské scény s podmanivou hudbou na pomezí jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu. Takovýto popis sedí na česko-slovenskou skupinu Vertigo, jež zahraje v neděli v pardubickém Divadle 29. Výchozím bodem byl šestičlenné formaci vzniknuvší v roce 2001 jazz, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovali ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Koncert začíná v 19 hodin.

Ač zvyk pálení čarodějnic správně slavíme až 30. dubna, v Pardubicích se některé hranice zapálí už v sobotu. Pohádkový slet čarodějnic se koná v Pardubickém pivovaru, návštěvníkům se brány otevřou ve 14 hodin, dětský program začíná v 17 hodin. Malí návštěvníci se mohou těšit na dílničky, stanoviště s úkoly nebo soutěž v pojídání koláčů. Dospělým organizátoři nabízí prohlídky pivovaru nebo přednášky o pivovarnictví. Na čepu bude 11 druhů piv. Vatra v sobotu vzplane také v Rokytně. Pálení čarodějnic tam začne v 17 hodin v prostoru za rybníkem.

Ve většině obcí se hranice rozhoří v úterý. Pálení čarodějnic chystají v pardubických částech Polabiny nebo Dubina. Tradiční akce je v Sezemicích na hřišti, kde vystoupí několik kapel, mezi nimi domácí Vypuštěné koupaliště.

V Přelouči projde městem od gymnázia lampionový průvod za doprovodu Kosinovy dechovky. Oheň zapálí ve čtvrt na devět, děti dostanou uzeninu na opékání zdarma.

Pohádka plná písniček a hádanek Princezna Konvalinka bude v neděli k vidění na Malé scéně ve dvoře v Pardubicích, představení se konají od 15 a od 17 hodin. Princezna se má vdávat, ale nelíbí se jí princ, který se uchází o její ruku. Proto přesvědčí svého tatínka, aby princ splnil královské hádanky a úkoly. A jak to celé dopadne? To se děti dozví v představení pražského Divadla Pohádka, které v neděli zavítá na Malou scénu Východočeského divadla.