Pardubické letní kino u Wonkova mostu v sobotu promítá film Bohemian Rhapsody, který je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a zpěváka Freddieho Mercuryho. V neděli je na programu americký horor Tiché místo. Začíná se ve 21.30, vstup zdarma.

Obyvatelé Lázní Bohdaneč si v sobotu připomenou svátek patronky kostela svaté Máří Magdalény. Magdalénská pouť tentokrát nenabídne záplavu stánků ani hlučné atrakce, ale odpolední mši, která začíná ve 13 hodin, prohlídku kostela a koncert v areálu lázní. Od 15 hodin tam zahraje Skautská dechovka HK.

Šermířské představení Mazaný lazebník v podání skupiny historického šermu Rego můžete zhlédnout v neděli od 16 hodin na nádvoří choltického zámku. Zámek je během prázdnin otevřen každý den kromě pondělí vždy od 10 do 17 hodin a nabízí dva prohlídkové okruhy.

Na Pergole v pardubických Polabinách vystoupí tuto neděli kapela Medvědi. Skupina se věnuje nejenom dechové hudbě, ale také folk-country. Koncert bude trvat od 16 do 18 hodin. Promenádní koncerty u vinotéky Na Pergole je možné navštívit každou letní neděli.