Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu Trolejbusový výlet do historie. Tématem budou tentokrát pardubické pomníky. Začátek akce je ve 14 hodin na zastávce MHD Třída Míru. Jízdné činí 20 korun za dospělou osobu.

Za modely mašinek se můžete o víkendu vypravit do TJ Pardubičky v Bokově ulici v Pardubicích, kde se koná nejen výstava železničních modelů, ale bude se také jezdit parkovou železnicí a malé děti čeká skákací hrad. Dospělí platí 80 korun, děti 40 korun.

V sobotu se v přeloučském areálu Tank power uskuteční od 10 hodin show. Návštěvníky čeká den plný zábavy, soutěží, her, zážitků a překvapení. Budou mít možnost vyzkoušet plno adrenalinových výzev: lanové centrum s obří houpačkou, řízení sportovních čtyřkolek, aquazorbing, projížďky v motorovém člunu, airsoft, laserovou střílečku a mnoho dalšího. Vyzkoušet mohou také kriminalistickou daktyloskopii. Novinkou je exhibice závodnice na sportovních čtyřkolkách Kristýny Vaňkové a svou sílu předvede strongman Radek Paták. Pro děti budou připravené soutěže.

V sobotu se na pardubickém dostihovém závodišti uskuteční čtvrtý ročník Barth Day. Hlavní atrakcí bude přeskok nejtěžší překážky Velké pardubické – Taxisu. Salto přes překážku měl provést nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol. Ten se však zranil, proto ho nahradí jeho mladší bratr Filip. Pro rodiče s dětmi je připravený jednokilometrový běh, štafety a běh Velká pardubická na pět či deset kilometrů. Vyzkoušet si mohou také skákací nafukovací dráhu, obří trampolínu, jízdu na čtyřkolce a na závodní nafukovací dráze, paintball, virtuální realitu či malování na obličej. Vstup zdarma.

V Pardubicích o víkendu pokračuje festival Multikulturní týden. Sobota se ponese v latinsko-americkém a hispánském duchu. Ve 14 hodin začne v předbraní Zelené brány tvůrčí výtvarná dílna s chilskou umělkyní Macarenou Barra, která se koná u příležitosti výstavy výtvarného chilsko-mexického projektu. V Automatických mlýnech pak od 17 hodin povypráví cestovatel Adam Cvik o svém putování po jižní Evropě i o Statojakubské cestě do Santiaga. Vystřídá ho temperamentní jihošpanělské flamenco, které si účastníci mohou nejen vychutnat jako diváci s živým hudebním doprovodem, ale také sami vyzkoušet. Sobotní noc pak zakončí student pardubické univerzity Nacian Torrero z Panamy latinsko-americkou párty. Neděle pak bude ve znamení sportu. V parku Na Špici se odehraje mezinárodní turnaj ve volejbale a stolním tenise. Milovníci basketu mohou soutěžit v hodu na koš. Celý program zahájí v 9 hodin ranní protahovací jóga. Program však není zaměřen jen na samotné účastníky turnajů, organizátoři připravili zábavu pro rodiny s dětmi. Dětská zábava ve stylu latinsko-americké pláže a eurokoutek, jóga pro děti, prezentace sportů Stay FIT nebo ukázky mongolských zápasů, turnaj v pétanque s Alliance Francaise nebo hra Mölkky. V případě špatného počasí se rodinný sportovní den bude konat v prostorách Univerzity Pardubice.