Česká pop-rocková hudební skupina UDG z Ústí nad Labem funguje již dvacet let a rozhodla se, že druhé kulatiny si zaslouží oslavu. Ta se uskuteční v sobotu 23. března v klubu Žlutý pes v Pardubicích. Návštěvníci se mohou těšit na nejdelší playlist, novou scénu, nové písně, ale také na hosta Jakuba Děkana s kapelou. Koncert odstartuje ve 20 hodin, otevřeno je od 19 hodin.

Chystá se 38. ročník jarní auto-moto burzy. Uskuteční se v sobotu 23. března na pardubickém dostihovém závodišti. Návštěvníci se mohou těšit například na setkání renovátorů historických vozidel, burzu auto-moto dílů či výstavu historických vozidel.

Východočeské divadlo připravuje na víkend českou premiéru parodické crazy komedie Velká bankovní loupež. V pátek v 10 hodin začíná veřejná generální zkouška. Svižná komedie s původním názvem The Comedy About a Bank Robbery z dílny trojice mladých britských autorů baví diváky londýnského West Endu od roku 2016. Diváci Východočeského divadla uvidí v hlavních rolích Ladislava Špinera, Josefa Lásku, Ludmilu Mecerodovou, Petra Dohnala a další. Režie se ujal Robert Bellan. Premiérová představení se uskuteční v sobotu a neděli vždy od 19 hodin.

Už jen do neděle mají návštěvníci zámku možnost zavítat na prohlídku rytířských sálů a kaple Tří králů. Poté se kvůli rekonstrukci a budování nové pernštejnské expozice na dva roky uzavřou. Prohlídky rytířských sálů jsou v pátek a v sobotu možné od 10 do 18 hodin. Speciální rozlučkové prohlídky jsou naplánovány na neděli 24. března. Návštěvníci se s průvodcem vydají nejen do Mázhausu, Vojtěchova sálu, Sloupového sálu a kaple, ale mimořádně také na zámeckou hlásku. Místo na těchto posledních prohlídkách je však nutné si rezervovat na e-mailu bekera@vcm.cz nebo na telefonním čísle 607 034 110. Vstupenka stojí 90 korun, snížené vstupné činí 45 korun. Po dobu rekonstrukce zámku zůstanou veřejnosti přístupné expozice Pardubice – příběh města a archeologická expozice Proti proudu času, do odvolání bude zatím otevřená i expozice skla. Východočeské muzeum dále nabízí také prohlídky krytu civilní obrany, zámeckého areálu, historického jádra města nebo procházku okolo staveb moderní architektury v Pardubicích.