V pátek v rámci pardubické muzejní noci nabízí železniční muzeum v Rosicích zajímavý program. V provozu bude historický trolejbus a autobus na trase Dubina – Polabiny. Přímo v rosickém areálu muzea bude v provozu parní stroj a zahradní železnička. Další informace a jízdní řády naleznete na www.motoracek.cz.

Žáci oboru taneční a pohybová výchova hornojelenského Centra volného času pod vedením Romany Titové připravili závěrečné vystoupení. Proběhne v pátek v tamějším kině Orel, a to od 17 hodin a 30 minut. Při tvorbě programu se nechali inspirovat tématem, který je v současné době aktuální – odpadem. Těšit se můžete například na tanec o popelářích, o dobrovolnících uklízejících Česko nebo o vodě. Vstupné dobrovolné.

Polabinský DOLI klub v Pardubicích nabídne v pátek tři východočeské kapely zaobírající se více či méně hraním rockové hudby. Budou to dvě pardubické skupiny: stylově těžko zařaditelná a jemně šílená Špičková kultura s fagotem a bluesrockový Max Andrews se svými Pozemšťany a také psychedeličtí Space Bandits s Hradce Králové. Začátek akce je v 19 hodin.

V pátek ve 21 hodin bude zapálen festivalový oheň v Horním Jelení, zahájí 44. ročník Festivalu trampských písní. V sobotu od 10 do 23 hodin se koná přehlídka soutěžních kapel, v podvečer vystoupení hostů B. P. T. Zlín a Bédi Šedifky Röhricha. V neděli v 10 bude spuštěna festivalová vlajka. Během festivalu bude otevřené mobilní trampské muzeum. Vstupné na festival 150 Kč, těhotné ženy, ZTP a děti do 15 let vstup zdarma.