Letní kino Pardubice, které promítá na louce u Wonkova mostu, nabídne v pátek český cestopisný dokument Trabantem tam a zase zpátky, v sobotu americkou komedii Zelená kniha a v neděli australský thriller Upgrade. Vstup je zdarma a všechny projekce začínají ve 21:30 hodin.

Pardubické Gočárovy mlýny na pravém břehu Chrudimky ožijí rockovou muzikou, koná se zde festival Mlýny Open Air fest. V pátek i v sobotu se bude hrát na dvou pódiích: hlavním na mlýnském nádvoří a na vedlejším v prostorách garáží. Při Mlýny Open Air fest v pátek zahrají Hentai Corporation, Volant, Rocky Leon či Špičková kultura, v sobotu pak Turbo, Abraxas či Premier.

Hornoroveňští hasiči pořádají již dvacátý ročník cyklomaratonu. Start tří distancí: 30, 60 a 120 kilometrů je naplánován na pátek na sedmou hodinu ranní od sportovního areálu za prodejnou v Horní Rovni. Startovné 20 Kč. Doprovodný program startuje ve 14 hodin, zahraje dechová hudba Bašapa a Barevná hudba Františka Machače.

Festival Přelet pivních píp pořádá v pátek Perníková chaloupka v Rábech. Stejně jako v minulých letech se můžete těšit na řadu zajímavých produktů pivovarů z blízkého okolí i vzdálených koutů České republiky. Festival začíná v 10 a končí ve 21 hodin.

Cena hejtmana Pardubického kraje, která je současně kvalifikací pro seriál Zlatá podkova, se koná od 6. do 7. července na pardubickém závodišti. Součástí vozatajských klání jsou tradičně drezury, překážkové jízdy a maraton – terénní jízdy v dráze pardubického závodiště. Vypsány jsou soutěže pro jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží včetně pony, nechybí klání dětských vozatajů ani hobby závody.