„Do Tyršových sadů bylo dodáno osm 240 litrových nádob a tři po 1100 litrech. Papír a plasty se svážely dvakrát týdně, sklo se vyváželo jednou za čtrnáct dnů,“ řekl Roman Slach z odboru životního prostředí pardubického magistrátu, oddělení odpadů a ovzduší.
„Papíru se vytřídilo přibližně 0,46 tun, plastu 0,62 a skla 0,19 tun,“ uvedl Slach.

Nádoby se začaly z letního kina svážet 15. července, poslední výsyp se podle jeho slov uskutečnil 30. srpna.
„Zajištění třídění odpadů pro návštěvníky Pardubického letního kina Pernštejn bylo součástí aktivit krajského projektu, který byl zaměřen na podporu třídění odpadu v Pardubickém kraji. Jsem moc rád, že se ukázal zájem lidí odpady třídit.

Teď je naším úkolem, abychom jim to ve spolupráci s městy a obcemi umožnili i na dalších podobných aktivitách,“ poznamenal Richard Červenka z Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje, která je koordinátorem krajského projektu zaměřeného na podporu třídění odpadů v kraji.

„Tento projekt jsme v Pardubickém letním kině Pernštejn vyzkoušeli letos poprvé a byli jsme příjemně překvapen tím, jaký vzbudil ohlas. Potěšilo nás, jak se návštěvníci bezplatných filmových projekcí v Tyršových sadech k třídění odpadu postavili. Pokud budeme letní kino pořádat i v příštím roce, určitě bychom tuto akci rádi zopakovali,“ prohlásil jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.