VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co bude z bývalého kina Jas?

PARDUBICE - Co bude z bývalého kina Jas? Majitelé budov v sousedství objektu v ulici Bratranců Veverkových se bojí, že hlučná diskotéka. „Provoz až do ranních hodin by nám vadil. Víme, co někteří návštěvníci těchto zařízení dokážou. A to nemluvíme o otřesném hluku či znečišťování komunikací,“ konstatoval jeden z obyvatel žijící v sousedství budovy bývalého kina Jas, který už nyní shání podpisy na petici.

14.7.2007
SDÍLEJ:

Kino Jas v PardubicíchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Otevřou zřejmě kolem Vánoc

„Z bývalého kina Jas bude multifunkční kulturní zařízení. Domníváme se, že v Pardubicích dosud chyběl prostor s kapacitou kolem 500 lidí, kde by se daly pořádat koncerty, módní přehlídky, firemní večírky nebo třeba výstavy, taneční kurzy či kroužky,“ řekl manažer vznikajícího kulturního zařízení Honza Mayer.

„Nad podobným prostorem v Pardubicích jsme přemýšleli už hodně dlouho. Byli jsme se podívat na několika místech, ale nechtěli jsme provozovat nějaký stávající klub, z nichž některé nám dokonce byly nabízeny. Při loňském ročníku Febiofestu, který se konal v Jasu, jsme se seznámili s majitelem budovy Markem Svatošem. Od té doby jsme vedli řadu jednání a podepsali několik smluv a dohod. Zároveň jsme museli řešit spoustu komplikovaných záležitostí, které se týkaly hluku, hygieny a protipožárních opatření. Stávající objekt totiž absolutně nevyhovoval současným normám,“ poznamenal Honza Mayer.

„Tyto procedury byly natolik složité, že nám vzaly hodně času. Původně jsme chtěli už v září otevírat, ale momentálně čekáme na stavební povolení. Když to dobře půjde, mohli bychom zahájit provoz kolem Vánoc,“ domnívá se manažer.

„S hlukem jsme věděli už od začátku, že by mohl být problém. Proto jsme oslovili odborníky, nechali si zpracovat studii a provedli některá další opatření, která by měla zamezit překročení hlukových limitů. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že ani ve chvíli, kdy se ještě v kině Jas pořádaly koncerty, k žádnému porušování hlukových norem nedocházelo,“ uvedl Honza Mayer.

„Přesto budou investice do zvukové aparatury jedny z největších při celkové rekonstrukci objektu. Ten bude mít novou podlahu a úplně z něj zmizí šikmé sezení. V přibližně třímetrové výšce vznikne částečný ochoz s barem a sociálním zařízením. Nad ním by měla být terasa,“ vylíčil manažer nového podniku, v němž nebudou chybět ani výkonná světla, laser, plazmové obrazovky či videoprojekce.

V předsálí bývalého kina Jas pak má vyrůst kavárna s celotýdenním provozem.

„Ráz objektu by měl zůstat zachován. Chceme se více přiblížit původnímu charakteru budovy, jež byla za minulého režimu znehodnocena přístavkem. Oslovili jsme dokonce několik architektů, s nimiž jsme konzultovali naše představy,“ uzavřel Honza Mayer.

Ředitel školy: Mám strach z pomočených zdí a plotu!

Majitelé budov v sousedství bývalého kina Jas se bouří. „Obáváme se, že multifunkční kulturní zařízení, které zde má vyrůst, bude narušovat provoz naší školy,“ vyjádřil se Martin Cabicar, ředitel Základní školy Bratranců Veverkových.

„Kromě zvýšeného provozu a nedostatku parkovacích míst by toto zařízení mohlo ohrozit mravní výchovu mládeže. Z dřívějšího fungování baru v kině Jas víme, že v parku před školou pobývali a přespávali zfetovaní a opilí lidé. Také by mohlo docházet k ničení majetku, ať už jde například o sgrafitti na zdech školy a dalších domů, poničená okna, mříže a světla na budově školy, prokopnutá vrata, rozbité sklenice naházené do dvora školy, pomočené a pozvracené zdi a plot školy či neoprávněný vstup zdrogovaných a opilých zákazníků na pozemek školy,“ vypočítal ředitel základní školy, podle něhož nové multifunkční kulturní zařízení v tomto místě již není třeba. „V blízkém okolí je barů a restaurací celá řada,“ poznamenal Martin Cabicar, který upozornil i na nebezpečí ohrožení plynulosti zásobování, vjezdu zdravotnické služby, případně hasičů do školy.

„Smutnou zkušenost máme z února, kdy v odpoledních hodinách došlo k požáru ve škole a požární vozidlo zůstalo několik desítek metrů před školou, protože příjezdovou cestu blokovala zaparkovaná auta bezohledných návštěvníků kina a baru, kteří celoročně nerespektovali zákaz parkování v této zóně,“ dodal ředitel školy.

Podobný názor jako on má i Zlata Štemberová, která s bývalým objektem kina Jas bezprostředně sousedí zahradou:

„Když končilo kino a pořádaly se tu koncerty, brali jsme to, že ještě chvíli ten hluk vydržíme a pak už bude klid. Ne všichni máme životní cíl juchat do rána,“ poznamenala při včerejším veřejném jednání v zasedací místnosti prvního městského obvodu.

„Je třeba eliminovat zemětřesné vlny, které se mohou linout ze zařízení, kde snad všichni musí být nedoslýchaví,“ řekla Zlata Štemberová.

„Hluk ve Smilově ulici je velký problém. Mým přáním je, aby budova Jasu zapadla do kontextu památkově chráněných objektů včetně interiéru. Líbila by se mi tu galerie nebo restaurace. Z předloženého záměru radost nemám a ani si nemyslím, že je to dobrý příklad pro školáky,“ sdělil majitel objektu sousedícího s bývalým kinem František Krejčí.

„U objektů, které jsou svázány s tímto prostorem, by také mohlo dojít k porušení statiky. Už teď, když kolem projede tatrovka, klepe se lustr,“ pravil.
Se změnou užívání objektu nesouhlasí ani pardubický městský obvod. Noví nájemci však od svého záměru ustoupit i přes ostrou kritiku nechtějí.

Starostka říká: Diskotéka do centra nepatří

První městský obvod nesouhlasí s tím, aby v objektu bývalého kina Jas vzniklo multifunkční kulturní zařízení. „Důvodem je plánované využití pro hudební produkce včetně diskoték s kapacitou cca 400 návštěvníků,“ konstatovala starostka prvního pardubického městského obvodu Hana Tomanová (na snímku). „Takové zařízení do středu města nepatří,“ myslí si starostka.

Městský obvod při svém rozhodování přihlédl i ke stížnostem a petici v okolí bydlících občanů, ředitele a rodičů žáků Základní školy Bratranců Veverkových, která s objektem bývalého kina sousedí.

„Vzali jsme v potaz také vyjádření krajské hygienické stanice, která na základě hlukové studie omezila provozní dobu zařízení do 22 hodin. Součinnost provozovatele při dodržování této podmínky jde jen těžko předpokládat, když hlavním využitím bude diskotéka, jak o tom svědčí i umístění mixážních pultů u pódia,“ prohlásila Hana Tomanová.

„K zamítavému stanovisku nás vedla též negativní zkušenost s provozem obdobného zařízení v druhém pardubickém městském obvodě, kde policie neustále řeší rušení nočního klidu, vandalismus i požívání návykových látek mladistvými,“ dodala starostka.

„Takové zařízení do centra města nepatří. Momentálně není možné zajistit, aby ho policejní hlídka monitorovala, když je noc co noc u Patapufu nebo u Sportovky na Závodu míru. Ve městě by vyrostlo další středisko hluku, s kterým bychom si nevěděli rady,“ domnívá se Hana Tomanová.

„Kdyby se z těchto prostor vyhrnulo 400 skoro dětí, skoro dospělých, mohly by se klidně projít po střechách aut,“ obává se starostka prvního pardubického městského obvodu.

„Od našeho záměru ustupovat nechceme, ale budeme se snažit maximálně vyhovět všem věcným připomínkám,“ řekl našemu Deníku manažer zamýšleného multifunkčního zařízení Honza Mayer.

Jas jako kino končí!

30.3.2007
Pardubický Jas, který jako kino fungoval takřka sto let, jako útočiště milovníků stříbrného plátna definitivně končí!

Našemu Deníku to potvrdil majitel budovy v ulici Bratranců Veverkových Marek Svatoš.

„Dnes večer se tu uskuteční poslední koncert, který bude oficiální rozlučkou s kinem,“ konstatoval Marek Svatoš. „Od dvaceti hodin předvedou v Jasu své umění skupina Gamba Blues Band a také kapela Chocolate Jesus,“ podotkl majitel budovy kina, kde se poslední dva měsíce střídaly rockové a folkové koncerty s různými filmovými projekcemi.

„Trochu nás mrzelo, že tento projekt neměl takový ohlas, jaký jsme předpokládali. Možná překvapivě dosáhly lepších výsledků filmové projekce než živé koncerty,“ svěřil se Marek Svatoš.

„Zřejmě to bylo i proto, že Jas nemá zázemí hudebního klubu a návštěvníci se tu nemohou třeba občerstvit. To by se ale mělo změnit,“ sdělil majitel budovy, která se má postupně přeměnit v plnohodnotný multifunkční sál. „V současné době pracujeme na projektu, který počítá se sálem s kapacitou pro 400 lidí. Nově by tu mělo vzniknout ještě jedno patro,“ přiblížil plány Marek Svatoš.

„Programovou náplň zvolíme podle aktuálního dění na pardubické kulturní scéně. Město bude mít sál, kde se bude dát pořádat prakticky cokoliv, ať už půjde například o koncerty, přednášky, besedy nebo třeba taneční,“ poznamenal majitel budovy, podle něhož bude mít Jas nového provozovatele.

„Zatím o něm nechci příliš hovořit. Rozhodně to však není žádný nováček v této sféře. Naopak toto prostředí velmi dobře zná,“ prohlásil majitel budovy, která se po dnešním závěrečném koncertu na čas uzavře.

„Poté budou následovat nezbytné stavební úpravy a rekonstrukce objektu. Optimistická předpověď pro znovuotevření Jasu jako multifunkčního sálu zní září či říjen letošního roku,“ dodal na závěr rozhovoru pro náš Deník Marek Svatoš.

14.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Zásobovač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Přelouč. , Náplň práce:, - nákup materiálu, objednávky, - vyřizování reklamací , - zajišťování kooperací výroby (přeprava, naskladnění), Požadavky:, - řidičský průkaz B, C, - průkaz na vysokozdvižný vozík, - znalost práce na PC (MS OFFICE), - znalost IS Helios - výhodou, - znalost jazyků (AJ, NJ) výhodou, - organizační schopnosti, komunikativnost, samostatnost, zodpovědnost , Zaměstnanecké výhody: , - zajímavou práci na plný úvazek ve stabilní české firmě, - možnost získání nových znalostí , - školení zaměstnanců ke zvýšení kvalifikace v oboru, - příspěvek na stravování , , První kontakt e-mailem. Pracoviště: Svos, spol. s r.o., Chrudimská, č.p. 1663, 535 01 Přelouč. Informace: Simona Lejhancová, +420 466 955 743,724 107 030.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 12 000 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka smíšeného zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Polabiny., Nástup možný IHNED. , Prodavačka pro prodejnu smíšeného zboží, pracovní poměr na dobu určitou - 6 měsíců, pak možnost pracovní poměr na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: stravenky, podnikové rekreační zařízení. , První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v pardubicích - prodejna staré čivice, Přeloučská, č.p. 135, 530 06 Pardubice 6. Informace: Kolmanová Soňa Poučová Jana,, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 23 500 Kč

Specialisté v oblasti logistiky Administrativní pracovník v logistice (m/ž). Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co bude Vaší prací?, Komunikace s přepravci, řidiči a celním oddělením., Komunikace se zákazníkem., Organizace odesílání/předávání zásilek řidičům., Příprava dokumentace., Archivace, reporting, , Co byste měli nabídnout VY?, Středoškolské vzdělání, ideálně logistický či ekonomický obor., Mírně pokročilou angličtinu, kterou využijete zejména pro e-mailovou komunikaci., Dobrou znalost práce na PC., Ochotu pracovat na 8h směny - ranní/odpolední., , Co u nás získáte? , Mobilní tarify za velmi výhodné ceny pro Vás i Vaše blízké , Podporu fit života - Foxconn Fitness, Multisport program , Další vzdělávání , Slevy u obchodníků , Min. 6.000,- ročně v průměru příspěvek na penzijní připojištění. , Prémii za doporučení nového zaměstnance 10 tisíc. , Stabilní práci a stálý příjem. , Dotované stravování/stravenky. , 3000,- ročně na benefity , 5 týdnů dovolené. , , A kdo jsme my? , Jusda Europe poskytuje skladové a logistické služby. Je schopna zajistit pro zákazníky kompletní rešení na míru. Logistické centrum se nachází v Černé za Bory u Pardubic, skladovací prostory v Pardubicích-Drozdicích a v Kutné Hoře. , , Chcete vědět víc? Kontaktujte naší personalistku! , Jitka Chudobová , Zelená linka: 800 29 29 29 , mobil: +420 734 644 431 , e-mail: prace@jusda.cz. Pracoviště: Logistic service centre - areál starzone, Staročernská, č.p. 227, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jitka Chudobová, +420 466 056 543.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů, seřizovač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice - Průmyslová 537, Seřizování vstřikovacích a termoformátovacích strojů (lisů) ve výrobě., Náplň práce: seřizování strojů pro výrobu palubních desek a kobercových dílů do automobilů , , Požadavky: Ochota práce na 3 směny, manuální zručnost, praxe ve výrobě se seřizováním strojů, Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, Místo je vhodné i pro absolventy. , , První kontakt telefonicky (PO - PÁ 9:00 - 16:00 na tel: 724 276 382), e-mailem nebo osobně - pouze ČTVRTEK od 13:00 do 15:00 hod.. Pracoviště: Faurecia interiors pardubice s.r.o., Průmyslová, č.p. 537, 530 03 Pardubice 3. Informace: Pavla Horáčková, +420 724 276 382.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
10

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Lukáš Rosol

Rieter Open je tu: Na kurtech se představí i Lukáš Rosol!

Největší dodávka trolejbusů dorazila. Nyní vyjíždějí do ulic

Pardubice – Svezení pardubickou hromadnou dopravou bude opět o něco příjemnější. Zaslouží se o to nové trolejbusy typu Škoda 30Tr, které v těchto dnech postupně nahrazují nejstarší vozy.

Vše klapalo a všichni se u nich cítili jako doma

Přelouč - Přeloučský turnaj fotbalové mládeže: Jubilejní ročník po tříleté pauze přinesl samá pozitiva.

Marek: Strašně moc nás vysála čtvrtfinálová série s Ústím

Pardubice /FOZHOVOR/ - Generální manažer pardubických basketbalistů opakuje stále stejnou věc. Jeho tým nezvládá ustát roli favorita až k soubojům o zlato.

Rodina zjistila, že jim dítě chybí, až když jim ho přivedli strážníci.

Pardubice - Čtyřletý kluk vyrazil na výlet, ale sám bez dozoru a doma o tom také nevěděli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT