První koncert, který se zde uskuteční od dvaceti hodin, bude pod taktovkou zahraniční kapely Primal Fear. Tu jako host doprovodí skupina Salamandra.
Primal Fear je power metalová skupina z Německa. Jejich debut „Primal Fear“ vyšel v roce 1998 poté, co zpěvák Ralf Scheepers opustil skupinu Gamma Ray.

Gamma Ray sice opustil už v roce 1994, ale po všemožných nabídkách, dokonce měl zájem o post zpěváka v Judas Priest, dostal nabídku v roce 1997 od jistého Mata Sinnera ze skupiny Sinner, že je škoda jeho zpěvu nevyužít, a tak společně založili skupinu Primal Fear se železnou orlicí ve znaku.

Mezi pravověrnými heavymetalisty Primal Fear jistě najde hodně posluchačů. Potenciál v kapele lze označit přívlastkem nadprůměrný. Produkce Primal Fear létá ladně a vznešeně, jako orli na bookletech jejich alb.

Získejte vstupenky na Primal Fear!

„Země našich severozápadních sousedů powermetalu skutečně přeje. Neskutečný příval kytarového řinčení kovu o kov, skálopevné základy, o něž se tříští melodie a rychlá sóla, to všechno jsou Primal Fear,“ uvedl jeden z provozovatelů pardubického klubu Roman Morávek.

Chcete–li získat vstupenky na koncert skupin Primal Fear a Salamander, napište nám do redakce na e–mail pardubicky@denik.cz odpověď na otázku, proč byl klub Žlutý pes několik měsíců pro veřejnost uzavřen.

Nezapomeňte připsat heslo Primal Fear, vaše jméno, telefonní číslo.

(msu)