"Pro jubilejní patnáctý ročník národní abilympiády jsme vypsali celkem 35 disciplín. Nakonec jich bude 25, na nichž by se mělo objevit téměř 130 soutěžících z celé republiky,“ řekla včera za pořadatele akce Alena Krpálková.

V porovnání s loňským ročníkem došlo k nárůstu počtu disciplín. Nejvíce přihlášených je v nově vypsaném malování na kameny. Po několika letech je do programu opět zařazena výroba nábytku a dřevořezba. Mezi tradiční a divácky velice atraktivní disciplíny patří například aranžování květin.

Nabitý dvoudenní maraton začíná v pátek i v sobotu vždy v devět hodin a vstup je zdarma!

Můžete se přijít podívat nejen na soutěže, ale i na výstavu rehabilitačních a kompenzačních pomůcek ABI–REHA, za výhodných podmínek si koupit výrobky chráněných dílen nebo si zkusit, jaké to je pohybovat se na vozíku. Návštěvníci se budou moci zapojit rovněž do pokusu o vytvoření rekordu ve skládání co největšího počtu čepic z výtisků Pardubického deníku! Hlavními hosty večerního doprovodného programu, na který je též vstup volný, budou herečka pražského Divadla Semafor Uršula Kluková a ředitel pražské zoologické zahrady Petr Fejk.