Loni představili divákům na Malé scéně ve dvoře letní komedii Game Over, která se nesla v duchu allenovského humoru. Čtrnáctý ročník festivalu obohatili hrou S hlavou v oblacích, která se blíží situační komedii a na své si přijdou i milovníci politicky nekorektního humoru.

Už hlavní „hrdinové" jsou poněkud neobvyklí – je to totiž jeden pilot, ale zejména tři letušky. Všichni čtyři se ovšem na jeden den stávají teroristy, jejichž úkolem je umístit bombu na palubu malého soukromého letadla.
Amatérští teroristé, kteří jsou zaměstnanci prestižních světových aerolinek, se setkávají poprvé a, pokud vše dobře vyjde, tak i naposledy v životě. Každý má své důvody, proč se rozhodl spáchat teroristický čin. O těchto důvodech i o dalších pikantnostech z minulosti jednotlivých postav se diváci dozvídají díky flashbackům.

Akční film?

Na první pohled možná téma vyhlíží spíše jako námět akčního filmu, ale plánování teroristického činu dokáží autoři překlopit v nevázanou zábavu. Většina komických situací vychází z odlišností jednotlivých postav.
Pilot British Airways William Trenton je v podání Romana Vencla smolařem,  kvůli jehož neschopnosti je celý „dokonalý zločin" v ohrožení.

Jeho kolegyni z britských aerolinek, letušku Stacey Davisovou hraje Michaela Doleželová jako emancipovanou ženu, která stále nemůže najít toho pravého. Ke štěstí jí tak mají dopomoci peníze, na poslední chvíli se ale v navenek drsné ženě ozvou morální zábrany.

Letuška United Airlines Melody Parkerová (Vendula Fialová) je typická barbína, která ale projevuje i překvapivou dávku chladnokrevnosti, když si dokáže při čekání na bombový útok lakovat nehty nebo hrát na notebooku karty.

Poslední do party je letuška Raša (Hana Briešťanská) ze společnosti Emirates. V této postavě se snoubí snad všechna klišé spjatá s muslimy, která jsou ale zároveň shazována.
Když k tomu připočteme zdařilý výběr hudby a spoustu popkulturních narážek, vychází nám příjemná oddychová komedie s tak trochu netradiční zápletkou.