Díky tomu je ohrožen po celé republice nevídaný počin, který během dvou měsíců dokáže úplně zadarmo potěšit více než polovinu obyvatel (tj. přes padesát tisíc) perníkového města, kterému navíc dělá báječnou reklamu.

Ale návštěvnost, výjimečnost celého počinu a propagace města i za jeho hranicemi zřejmě není pro šimla žádným pádným argumentem. Prostě budeme rušit nebo aspoň přesouvat tam, kam nepřijde ani noha. Proč dělat akce v centru? Co kdyby to náhodou někomu vadilo? Nejlepší je nedělat nic, vždyť přece kdo nic nedělá, nic nezkazí. A úřednický šiml bude mít pokoj. Nebude muset řešit petici s celou stovkou podpisů!

To, že Pardubické letní kino konečně vrátilo po mnoha a mnoha letech Tyršových sadům život, je zapomenuto. Vox populi rozhodlo a úřednický šiml musí konat! Nevadí, že se tam nikdy v životě nebyl sám podívat. Nevadí, že „Jiřinky“ byly v době filmových projekcí a bezprostředně po nich jednoznačně nejbezpečnějším místem v Pardubicích, což v podstatě potvrdil i šéf městské policie.

Nevadí, že bude definitivně pohřbeno úsilí vytáhnout lidi od blikajících bedýnek, jen ať se k nim pěkně vrátí, ať se na ně sami někde v koutku hezky tiše dívají a šiml bude mít klid. A to, že panovalo při 99 procentech projekcí v letním kině naprosté ticho, šiml přece neví. Zrušit něco, co nezná, je totiž výrazně jednodušší!

Ale co! Aspoň zas budou mít v „Tyršákách“ myši pré a každý se přes ně bude o prázdninách bát projít. To samozřejmě nevadí, na to jsou Pardubáci zvyklí. V noci slušní lidé nikam nechodí. V noci se má spát. A basta!

A šiml bude moct rušit a přesouvat dál. Fotbalový stadion v centru? Proč? Zrušit nebo přesunout! A co kino Jas? Raději zrušit nebo přesunout! A že je venku mnohem větší hluk kolem hospod a heren? Nenapadlo šimla zrušit nebo přesunout i ty? Kdepak! Tam se přece nic špatného neděje!

Klidně by v „Tyršákách“ místo kina mohla být nějaká nová nonstop herna, rychlé občerstvení nebo hospoda. Vstupné by mohlo zůstat stejné – zdarma. To by pak byl konečně ten pravý božský klid, jaký panuje u těchto veřejně prospěšných zařízení běžně po celý rok!

Ale pozor, co ta aréna vedle „Jiřinek“? Ta by se zrušit nebo přesunout přece dala také! To by byl teprve majstrštyk! Vždyť fanoušci po hokejových zápasech rovněž hlasitě vykřikují a petice o nich mluví! Nepřesuneme ČEZ Arenu radši někam za město? A nebo divadlo? Co kdyby někdo při Festivalu smíchu slyšel, jak se lidé nahlas smějí? Co kdyby proti tomu vznikla petice s více než stovkou podpisů?

A pak už by nám zbyl jen ten nešťastný „Pernštýňák“. Budu muset něco udělat s tou Pernštýnskou nocí, zařehtal by úřednický šiml, a taky s tou Štědrovečerní procházkou. Lidé se zbytečně courají po večerech po městě, to přece nikde jinde v republice není. Neobtěžuje to někoho? A kdo ví, jestli někde nekoluje petice! Což takhle zaměřit se teď na to?

Hlavně ale, aby nepřišla nějaká petice proti přesunutí nebo zrušení radnice! Kdo ví, co by si takový šiml počal. Taky by rušil nebo přesouval?
Ale kdepak! Šiml by totiž mohl jít ještě dál. V tom případě by zřejmě raději zrušil nebo přesunul celé město!