Město Pardubice vyhlásilo konkurz na ředitele Východočeského divadla (VČD). Neznamená to však, že by byli radní se současným ředitelem Petrem Dohnalem nespokojeni. Uplynulo mu však šestileté funkční období.

Podle všeho se ale současný ředitel pokusí svou pozici obhájit. Spolupráci se současným vedením města si podle vlastních slov dovede bez problémů představit. Dohnal zastává funkci ředitele VČD již od roku 1999. Při minulém konkurzním řízení v roce 2005 dokázal svou pozici obhájit.

Konkurz bude vyhlášen v pondělí 14. února a zájemci o vedení divadla se mohou přihlásit do konce března. Jméno ředitele, který bude v čele organizace stát příštích šest let, bude známo v květnu.

Šéfa divadla bude vybírat komise, která však nebude složená z politiků, ale z odborné veřejnosti.

„Do konkurzní komise se nám podařilo získat uznávané divadelní odborníky i osobnosti z jiných uměleckých sfér. Bude tak absolutně apolitická,“ prohlásil náměstek pardubické primátorky František Brendl.

Podle Brendla je vedení města se současným řízením divadla spokojeno.
„Zkoumal jsem výroční zprávy a porovnával jsem údaje i s jinými divadly. Mohu říct, že s řízením VČD panuje spokojenost. To ovšem nic nemění na nutnosti vypsat po šesti letech nový konkurz,“ podotkl Brendl.

Podobný názor má i Brendlův kolega Martin Bílek. „VČD nyní dokáže zaujmout široké spektrum diváků. Osobně bych řekl, že by byla škoda, kdyby se současný ředitel do konkurzu nepřihlásil,“ pravil náměstek.

(dub)