Rádiu Blaník je třeba pogratulovat. Nejen proto, že v sobotu oslavilo své čtrnácté narozeniny prvním letošním Koncertem pro všechny bezva lidi.  Je mu třeba poblahopřát k výjimečné akci, která se odehrála na svítkovském plochodrážním oválu, tedy tam, kde se každoročně jezdí slavná Zlatá přilba.

Štěstí Blaníku přálo

V tomto případě se potvrdilo, že odvážným a připraveným štěstí přeje. A Blaník ho v sobotu dost potřeboval. Vždyť ještě ráno to při pohledu na oblohu vypadalo, že počasí akci nebude zrovna nakloněno.
Jenže při příchodu do areálu na návštěvníky čekalo nádherné sluníčko. „To bylo vymodlené," ujistil s úsměvem na rtech programový ředitel Rádia Blaník a velký pardubický patriot Daniel Rumpík.
„Jsem moc rád, že se náš narozeninový koncert odehrál na svítkovském oválu, k němuž měl silné vazby můj dědeček," řekl Daniel Rumpík, jemuž muselo udělat radost, že si do Svítkova našlo cestu několik tisíc posluchačů i přesto, že se zde akce podobného typu uskutečnila vůbec poprvé a že tato část Pardubic je v současné době hodně sužována dopravními uzavírkami.


„Ač Pardubice znám a mám je moc rád, protože to byla svého času moje domovská scéna, musím se přiznat, že jsem do Svítkova kvůli nejrůznějším objížďkám nemohl trefit. Musel jsem poprosit kamarádku, aby mě sem navedla. Ale prostředí je to nádherné a atmosféra tu byla skvělá. Moc jsem si své vystoupení užil.  Myslím si, že by se tento areál měl do budoucna využívat ještě mnohem víc," prohlásila  jedna z hvězd nabitého narozeninového programu, zpěvák Jakub Smolík, s nímž souhlasil i jeho kolega Petr Kolář.

Víc takových akcí!

„Je to krásné místo. Škoda, že se zatím moc nevyužívá na koncerty. Dovedu si představit, že by se tu takových akcí mohlo dělat víc," poznamenal Petr Kolář, který si koncert Rádia Blaník pochvaloval. „Byla to úžasná akce. Vyšlo počasí, lidé si koncert užívali, byli skvělí, takže spokojenost," sdělil zpěvák, který se oslav Blaníku účastní často.

„Je přirozené, že toto rádio podporuji. Jsem rád, že hraje převážně české písničky. A já jsem český zpěvák, který chce zpívat česky pro české publikum," podotkl Petr Kolář.
Velký úspěch sklidila u publika také dvojice Stanislav Hložek a Petr Kotvald. Oba dva nejprve vystoupili sólově, aby pak společně zazpívali své dva legendární hity – Bílá královna a Holky z naší školky.
„Svítkovský stadion jsem dosud znal jen z televize. Vím, že se na něm jezdí Zlatá přilba, ale nikdy jsem tu nebyl. Přiznám se, že při vystoupení moc nevnímám, jestli jsem ve Svítkově, nebo třeba na pardubickém závodišti či v ČEZ Areně, pokud má koncert všechny atributy, které by měl mít. Soustředím se vždycky hlavně na jeviště a publikum a to bylo bezvadné," uvedl Petr Kotvald, který i přes obrovské vedro nechal na scéně vše.

Ve světlech reflektorů a ostrého sluníčka zpíval a tančil jako o život a svou povedenou, energickou šou výtečně nabudil obecenstvo, které si s ním s chutí zazpívalo i jeho sólové hity včetně Mumulandu.
Vřelé přijetí se ve Svítkově dostalo i Haně Zagorové nebo Janku Ledeckému. „Těšil jsem si, že si zahraji na svítkovském stadionu, což je vedle závodiště určitě jedna z ikon Pardubic. Je to úžasné místo. Své vystoupení jsem si užil," svěřil se Janek Ledecký.

Maraton plný hvězd

Takřka osmihodinový hudební maraton, v němž předvedli své umění také Meky Žbirka, Petra Černocká, Wabi Daněk, Petr Spálený, Petr Rezek, Karel, Josef a Andulka Vágnerovi či Jarda Hypochondr, nabídl posluchačům mimořádný zážitek. Nejen kvůli hvězdným hostům, ale i novému koncertnímu místu a báječnému počasí. Díky za něj!