Jeho Vánoce hrajou glórijá a Dál sníh padá jsou o adventu rádii často rotujícími českými vánočními songy. Ty jistě na koncertech připravovaného turné zazní.

VYPRÁVÍ PŘÍBĚHY

Petr Kotvald je mnohdy možná vnímán hlavně jako interpret tanečních hitů, koncert jej ovšem představuje jako zpěváka písní vyprávějících příběhy, sdělující pocity a vyvolávající emoce, pro které není v běžné taneční písni místo.
Zvláště v adventním čase to vnímají diváci velmi příznivě a oceňují zpěvákovu zralou interpretaci těchto tolik stylově odlišných a pro něj netypických skladeb a i to, v jak kvalitního interpreta dorostl.

„K tomu určitě přispívá i doprovodná kapela Trik," dodává oblíbený zpěvák.


Kotvaldovy vánoční koncerty slaví už 15. sezonu – počet míst, kde zazněly, se přiblížil už stovce a jak zpěvák s úsměvem tvrdí, často se prý vrací na místo činu.


„Základ repertoáru turné tvoří písničky z mého vánočního alba. Mezi nimi i už zlidovělá Vánoce hrajou glórijá, Vánoce přicházejí, novinka Dál sníh padá nebo duchovní Santo a Půlnoční. A také popšansony, které nejsou vánočními skladbami, ale svými texty se do atmosféry adventu hodí dokonale. Na posluchače a diváky útočí koledy ve všech možných podobách, jako zvuková kulisa ve všech obchodních domech. Tomu se chci vyhnout," vysvětluje Petr Kotvald.

A co znamenají Vánoce přímo pro oblíbeného zpěváka a tanečníka?

„Pro mě jsou Vánoce hlavně vánoční koncerty. Utíkám od reality předvánočního shonu, ale stejně tomu člověk neujde, každý znejistí, jestli bude vše připravené tak, jak má. A dárky? Ty řeším až těsně před Vánoci. Štědrovečerní večeře může začít až tehdy, když má hospodyně vše hotovo, teprve pak můžeme zasednout ke štědrovečernímu stolu. A hlavně musí také svítit na nebi první hvězda. Jen nesmí být zataženo nebo smog, to jsme pak o hla-du," říká s úsměvem na rtech Petr Kotvald.

ZAZPÍVÁ U STROMEČKU

V Pardubicích se na něj jeho fanoušci mohou těšit už 
v neděli 27. listopadu na Pernštýnském náměstí před rozsvícením vánočního stromu. „Koncert v Pardubicích je pro mě samotného odměnou a dárkem. Moc se na něj těším," uzavírá oblíbený zpěvák.