Jubilejní pátý ročník Czech Street Party, pořádaný společně českými kraji a dalšími institucemi před Českým domem a Stálým zastoupením ČR při Evropské unii (EU), se uskutečnil pod širým nebem v Bruselu na Rue Caroly.

Jako již tradičně přitáhla akce své příznivce na české kulturní a gastronomické zážitky. Přišlo jich několik tisíc.
Na pódiu se vystřídali čeští hudební interpreti Chinaski, Banjo Band Ivana Mládka, Tonya Graves a beatboxer En.dru. „Jsem ráda, že letos do Bruselu přijeli zahrát i pardubičtí Ready Kirken. Pozitivní ohlas na jejich vystoupení mě velmi potěšil,“ uvedla Karolína Brennerová, vedoucí Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu.

„Pozvání na Czech Street Party v Bruselu nám udělalo radost. Mile nás překvapilo publikum tím, jak dobře umí zpívat a bavit se,“ ohodnotili svůj koncert v Bruselu členové známé pardubické kapely.

„Pardubický kraj ve spolupráci s místními podnikateli prezentoval zemědělské speciality a dobroty, jako jsou pardubické perníky, sýry, salámy a preclíky. Velký zájem byl také o český cibulový a škvarkový chléb, který upekli studenti ze Střední potravinářské školy v Pardubicích,“ sdělila Karolína Brennerová.
Na stánku Pardubického kraje byly prezentovány i turistické zajímavosti regionu, jako například hřebčín Kladruby nad Labem, dostihy v Pardubicích, či mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl. „Pro všechny návštěvníky byl připraven i kvíz, jehož vítěz si odnesl mimo jiné letenky do Bruselu a koš piv ze všech českých regionů, kdy to pardubické bylo z místního pivovaru,“ podotkla vedoucí Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu.