Křest roku.  Tak by se dala charakterizovat akce, která se uskutečnila v úterý večer v pardubickém multikině CineStar. Své debutové album We Will Swing You zde vyslala do světa stále populárnější hudební formace Pirate Swing band vedená zpěvákem Jiřím Ševčíkem.

A byli u toho i skutečně hvězdní kmotři včetně nejoblíbenějšího tuzemského zpěváka všech dob Karla Gotta.
„Skoro každý den teď něco křtím. Jsem velmi poctěn tím, že to jsou všechno kvalitní alba," konstatoval Karel Gott.

Originální spojení

„Piráty jsem poprvé naživo slyšel při natáčení televizní show Jiřiny Bohdalové Zrcadlo tvého života, která se bude na obrazovkách vysílat v pátek 5. října od 20 hodin na Prima family. Bylo to překvapení od mého osobního tajemníka Honzy Adama, který jako Pardubák do tohoto pořadu pozval právě tuto pardubickou kapelu. Hrát překvapeného umím, ale v tomto případě  jsem skutečně zíral," přiznal slavný zpěvák.

„V případě Pirate Swing bandu oceňuji, že jde o spojení toho, co mám v muzice nejraději – kvalitní rockové písně v podání skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho a interpretace swingového big bandu. Muzika je skvěle zaranžovaná, je v ní osobitost, nápad. To je to, co mě na ní fascinuje," svěřil se několikanásobný Slavík, jemuž Piráti věnovali i originální dárek. Kromě lahve kvalitního vína, které rád pil sám Freddie Mercury, si pro Mistra přichystali originální „směsku" jeho hitů.

„Byla tam spousta vynikajících nápadů. Škoda, že jsem je nepoužil já. Ale kdybych to udělal, tak bych zas teď nemohl ocenit originalitu Pirátů," usmíval se Karel Gott, který zareagoval skvěle i ve chvíli, kdy ho lídr pardubické formace Jiří Ševčík s velkým gustem imitoval.

„Proč mluvíte tak legračně," odboural Mistr pohotově zcela zaplněné multikino.
„Jsem rád, že pomyslná swingová taktovka putuje od jedné generace k těm dalším. Je skvělé vidět, jak tahle muzika ty mladé kluky baví. Je pravdou, že život se swingem je těžký, ale krásný," prohlásil Felix Slováček, s jehož big bandem frontman Pirate Swing bandu Jiří Ševčík vystupuje jako sólista.

Dojatý Freestone

„Před pár lety jsem Jirku poprvé slyšel, jak zpívá písně z repertoáru skupiny Queen ve swingových aranžích. Byl jsem už tehdy dojat, stejně jako ve chvíli, kdy Piráti hráli na VIP oslavě nedožitých 65. narozenin Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux, a teď, kdy je na světě tato deska. Dobře vím, kolik to Jirku stálo úsilí, práce, krve a slz," podotkl Mercuryho bývalý osobní tajemník.