Od soboty bude v prodeji na pultech knihkupectví a v Informačních centrech Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Informoval o tom mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Autor více než třísetstránkové knihy Pavel Klimeš pro knihu vybral 132 dobových snímků, které doplnil fotografiemi dnešní podoby jednotlivých míst. Kniha je rozdělena na desítku kapitol, které zachycují například proměny lesa, luk, cest, chalup či drobných památek. "Doprovodný text v českém a německém jazyce vychází z autorových průzkumů a dat sesbíraných za posledních 25 let. Současné fotografie z autentických míst pořídil trutnovský fotograf Ctibor Košťál," uvedl Drahný.

Kniha, kterou pro Správu KRNAP vydalo vydavatelství Veselý výlet, je určena především obyvatelům Krkonoš, chalupářům či projektantům. Křest knihy se uskuteční v sobotu 1. září od 17:00 hodin v Galerii a informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou na Trutnovsku, kde bude současně otevřena výstava dobových a současných fotografií z Krkonoš. Expozice bude kromě listopadové přestávky přístupná až do 25. ledna 2008.