Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí letos slaví plnoletost. Pro osmnáctý ročník nejstarší pivařské akce v Krkonoších, který se letos koná v sobotu 8. srpna na vrchlabském náměstí a přilehlých prostranstvích, pořadatelé opět připravili pestrý program. Celodenní svátek zlatavého moku vyšperkují koncerty Petra Koláře s kapelou nebo jedinečného baviče s banjem Ivana Mládka a jeho Banjo bandu.

Vinnetou!

Pořadatelé vzpomenou i na legendárního indiánského náčelníka Vinnetoua, jehož herecký představitel Pierre Brice se letos odebral do věčných lovišť. „Rádi bychom této filmové postavě, na níž vyrůstaly celé generace dětí, vzdali hold. Pro návštěvníky Krkonošských pivních slavností proto chystáme tematicky zaměřený indiánský rodinný park, indiánskou fotobednu nebo indiánské stany proti dešti," říká hlavní pořadatel akce Petr Ticháček. Část z výtěžku akce zamíří na provoz školy a školky pro chudé děti na indonéském ostrově Lombok. „Minulý rok jsme se tam byli osobně podívat a doslova jsme si toto magické místo zamilovali. Peníze půjdou konkrétně na nákup učebnic a školních pomůcek. Na pivkách vyroste stylový stánek lidí, kteří projekt Kintari dlouhodobě podporují – budete si moci koupit vzpomínkový předmět a více děti podpořit," dodává Petr Ticháček.

Mistři oboru

Na letošním ročníku Krkonošských pivních slavností bude svůj zlatavý mok prezentovat hned čtrnáctka pivovarů. Nebudou chybět tradiční pivní soutěže či atrakce pro děti. Naopak novinkou bude Pivní škola Jardy Učíka, opravdového mistra svého oboru, který je držitelem titulu Nejlepší český výčepní.

Kromě hlavních hvězd se během dne na pódiu vystřídají také kapely Ready Kirken, Tři sestry Banditos nebo Alibi rock.