Ten odstartovala skupina Sabrage. Po ní už to na pódiu rozjeli slovenští Horkýže slíže a notně zaplněným areálem se nesly hity jako A já sprostá nebo Malá Žužu.

Poměrně zvláštním hostem byl Ivan Mládek a Banjo Band, nicméně v posledních letech je běžné, že i na hudebních festivalech vystupují známé osobnosti starší generace, a to zvlášť po velkém úspěchu Karla Gotta na hradeckém festivalu Rock for People. A také Ivan Mládek díky hitům, jako je Jožin z bažin, Když jsem já sloužil v podání nezapomenutelné Lenky Plačkové nebo Medvědi nevědí, slavil úspěch. Atmosféru krásně vystihla závěrečná slova Lenky Plačkové: „Pokud jsme se vám líbili, dejte nám like na Facebooku, chceme předhonit Evu a Vaška.“

Znovu do varu

Festival se sice při vystoupení Banjo Bandu poněkud zpomalil, ale to ničemu nevadilo, neboť záhy na stage vtrhli neúnavní Pipes and Pints, kteří za rytmu punkrocku míchaného s tóny dud dostali publikum znovu do varu, ve kterém zůstalo až do konce prvního festivalového dne.

Sobotní program nabídl například vystoupení Lenny, která se opět předvedla vymakaným koncertem. Odstartovala ho singlem Enemy, jenž bourá žebříčky hitparád. „Máte nějaký sen, který jste si splnili?“ ptala se Lenny fanoušků. „Chci, abyste věděli, že vy jste můj splněný sen,“ dodala pohnutě a následně zahrála píseň Sex on Fire od své oblíbené kapely Kings of Leon. Došlo ale i na její vlastní hity, jako je Hell.o nebo Bones.

Žádní dezoláti

Velmi zvolna pak začala hrát domácí Vypsaná fiXa, která spustila pomalejší písně Čtyři slunce a Papírová hyena. Tempo se však rychle stupňovalo a když zněla slova „co budete dělat, až z vás bude taky krev stříkat“, už z fanoušků, kteří vytvořili pěkný kotel, pořádně stříkal pot. A to nejen proto, že teploty šplhaly do tropických výšin. „Nejste žádní Dezoláti,“ chválil publikum frontman Michal „Márdi“ Mareda, když skupina na závěr hrála píseň Dezolát z filmu Václav.
Na pódiu se objevila i legenda Visací zámek, která návštěvníky potěšila svým největším hitem Známka punku a neopomněla své vystoupení uzavřít písní Prezident je buzna.

Pořádnou nálož energie do publika vlila kutnohorská parta Rybičky 48 se svými hity Ooou nebo Emily. Právem si pak všichni zanotovali My ještě nejsme starý. Při duetu Zamilovaný/Nešťastná k sobě frontman Kuba Ryba ani nepotřeboval zpěvačku, o ženský part se svědomitě postaralo dámské osazenstvo publika.

Tsunami i Malování

Festival uzavřela skupina Divokej Bill, která letos slaví 20 let své existence. Nemohly tak chybět hity, jako je Lásko nebo Malování, které v jistou dobu už kapela odmítala hrát. Došlo však i na písně z posledního alba Tsunami.

Celá kunětická zastávka putovního festivalu Hrady CZ se nesla v pohodové atmosféře plné pozitivní energie, našlapaného line-upu a kvalitní muziky. Akci výjimečně nenarušilo ani počasí, které má obvykle ve zvyku Kunětickou horu v daném termínu zkropit pořádnou sprchou. To, že bylo větší horko, než by si mnozí přáli, si návštěvníci nepřipouštěli a tančili a užívali si ostošest. A přesně tak to má být. Ne náhodou Hrady CZ patří mezi nejoblíbenější festivaly v České republice.