VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hvězdy vystoupily na Kunětické hoře

KUNĚTICKÁ HORA - Putovní festival České hrady.CZ, který hostil v pátek a sobotu středověký hrad, navštívili podle slov organizátorů 5500 diváků.

19.7.2007
SDÍLEJ:

Aneta LangerováFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Po pátečním zahajovacím karnevalovém večírku, jenž se konal na nádvoří „Kuňky“ a jehož hlavními hvězdami byly zpěvačka Lenka Dusilová a písničkářský samorost Jiří Schmitzer, se festivalové dění přesunulo do podhradí. Největšími lákadly sobotního programu bylo vystoupení první české SuperStar Anety Langerové a kapel Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa, UDG či Kryštof.

"Festival České hrady.CZ si za tři roky existence udělal dobrou značku. Jsme rádi, že nás jeho organizátoři oslovili a že jsme sem znovu mohli přijet,“ řekl zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo. V energické šou se představil v roli Obchodníka s deštěm, ale také jako Učitel tance.

„Zaslechli jsme, že se u vás zpívá, tak to chceme slyšet! Jste připraveni do toho dát vše?,“ ptal se Krajčo diváků. Ti se chytili jako vosa na bonbon.

Langerová bila na poplach

Srdce první české SuperStar bušilo při jejím sobotním koncertu pod středověkým hradem na poplach! Naštěstí však pouze v textu jedné z písní, kterou Aneta Langerová zahrála pod Kunětickou horou společně se svou doprovodnou kapelou.

„Bylo nám tu moc fajn. Snažili jsme se dát do našeho vystoupení co nejvíc energie a myslím, že se nám to podařilo. Přestože jsme na repertoár zařadili hlavně písně z mé nové desky Dotyk, cítila jsem od diváků hodně velkou podporu,“ svěřila se exkluzivně pro náš Deník Aneta Langerová, která ze svého aktuálního CD zařadila do programu například skladby Malá mořská víla, Jiný sen, Desetina či Vysoké napětí. Řadu z nich si zejména přední řady prozpěvovaly společně s dvacetiletou interpretkou. „Je vidět, že první řady umějí. A co ty vzadu,“ vybízela ke spolupráci i chvost přibližně pětitisícového davu.

Ten o sobě dal hodně vědět hlavně ve chvíli, kdy se Aneta rozhodla pro „pecky“ ze svého předchozího alba Spousta andělů. Kromě písně Když nemůžu spát zabodovala hlavně Voda živá, jejímž autorem je bývalý lídr pardubické skupiny Ready Kirken Michal Hrůza.


Vytrvalé povzbuzování příznivců Anety ještě podtrhl plyšový pozdrav. „Už to lítá,“ komentovala přílet nečekaného dárku populární zpěvačka, která se na Kunětické hoře objevila poprvé v životě.


„Můj velevážený kytarista a.m. almela, který pochází z Pardubic, mi poradil, ať na začátku koncertu řeknu ,Kuňka’, že tím dostanu publikum. Tak jsem to zakuňkala, ale bez odezvy,“ pousmála se úřadující česká Slavice, jež přímo z pódia obdivovala krásný výhled na středověký hrad.


„Hrady mám moc ráda, i když po nich příliš nechodím. Jen se o nich dozvídám, jelikož mě hodně baví historie,“ konstatovala jedna z hvězd putovní přehlídky České hrady.CZ.


„Objeli jsme už hodně festivalů, ale České hrady.CZ nikdy. Před mým podzimním turné jsem chtěla zamířit jen na pár festivalů. Čtyři koncerty, z nichž je tato putovní přehlídka složena, jsou tak akorát. A hlavně jsem chtěla poznat hezké prostředí, v němž se České hrady.CZ odehrávají,“ uvedla Aneta Langerová.


„Myslím, že je to dobrý nápad – spojit návštěvu hradu s hudebním festivalem. Podle mého názoru se do takových kouzelných prostor muzika hodí. Je to příjemné pro umělce i pro diváky. Navíc třeba rodiny mohou takovou akci brát jako hezký výlet,“ podotkla první česká SuperStar.


Ta se pod hradem mohla potkat i s účastnicí druhé řady tohoto pěveckého klání Magdalenou Šalamounovou nebo hercem Janem Budařem.

„Přijel jsem proto, že jsem chtěl vidět živě Anetu. A také mi přijde jako výborný nápad uspořádat festival pod hradem,“ poznamenal Jan Budař, který pod „Kuňkou“ podpořil i svého „kamaráda do deště“ z filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště – herce a zpěváka Richarda Krajča. Ten se do areálu vrátil opět po roce s populární skupinou Kryštof.


„Je to příjemný návrat. Máme radost z toho, že se festival České hrady.CZ chytl. Přitom po prvním ročníku to podle organizátorů nevypadalo moc slavně. Druhý ročník už byl dobrý a ten letošní by mohl být velmi dobrý,“ dodal Krajčo.

Lenka Dusilová: Kvůli hudbě hrady nespadnou

Putovní festival, který se v pátek a v sobotu utábořil na Kunětické hoře, nabídl řadu známých jmen.

Jedním z nich byla i zpěvačka Lenka Dusilová, která se představila na zahajovacím karnevalovém večírku přímo v areálu středověkého hradu.
„Na festivalech hraju docela ráda a České hrady.CZ se mi líbí proto, že přilákají lidi na místa, kde se mohou něco dozvědět o naší historii,“ uvedla Lenka Dusilová. Ta prý na české hrady jezdila hlavně jako malá se svým bratrem.

„Už si moc nepamatuju, na jakých jsem byla. Dost mi to splývá, ale skoro všechny jsem objela,“ svěřila se známá zpěvačka. „Přiznám se ale, že Kunětickou horu jsem nepokořila. Přímo do hradu jsem se ani teď podívat nešla, protože jsme přijeli, zahráli a zase odjeli,“ prozradila Lenka Dusilová.

„Páteční vystoupení bylo příjemné. Absolvovali jsme ho v komorní sestavě pouze s kytaristou Peterem Binderem a perkusistou Davidem Landštofem. Nebyl to sice žádný velký rock’n’roll, ale snažili jsme se, aby i tento náš klidnější koncert měl alespoň syrový zvuk,“ pousmála se zpěvačka, která “vystřihla“ například pecky Muka, Vlčí oči, Pro Tebe, Lítací či Moja máti.

„Myslím, že hrady toho zažily tolik, že jim trocha hudby neublíží. Určitě nespadnou. A i návštěvníci byli třeba na Kunětické hoře v pohodě,“ poznamenala jedna z hvězd pátečního večera, na němž se objevil také Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar.

„Na Kunětickou horu jsme přijeli přímo ze slovenského Sence. Kluci z kapely tu hráli u Slunečních jezer celé dopoledne tenis a ještě se koupali, až si spálili záda. Unavili jsme se tak, že na prohlídku ,Kuňky’ jsme se opět nezmohli. Odehráli jsme koncert, nahlédli do zdejšího baru a šli spát. Já jsem navíc v neděli natáčel seriál Nemocnice na kraji města, takže jsem musel celý večer abstinovat,“ líčil jeden z tahounů sobotního programu, frontman ostravské skupiny Kryštof Richard Krajčo.

Aneta Langerová vystoupí pod Kunětickou horou

Jedním z hlavních lákadel dvoudenního putovního festivalu České hrady.cz, který v pátek začne v areálu středověkého hradu a potrvá do nedělního brzkého rána, bude vystoupení zpěvačky Anety Langerové.

„Na festivalu budu hrát písně z nové i staré desky. Tak nějak zajímavě nakombinované,“ řekla první česká SuperStar, která pod Kunětickou horou vystoupí se svou doprovodnou kapelou. „Ta momentálně hraje ve složení Štěpán Smetáček (bicí), Jakub Zitko (klávesy), a.m. almela (elektrická kytara a zpěv) a Martin Ledvina (basa, kytary, zpěv),“ poznamenala Aneta Langerová.

„Je určitě rozdíl mezi hraním na festivalech nebo na sólových koncertech. Podle mého názoru je atmosféra zcela jiná. Není ani horší, ani lepší, je zkrátka odlišná. Je však spousta věcí, na kterých během vystoupení záleží,“ podotkla známá zpěvačka.

Ta se už vedle účinkování na festivalech intenzivně připravuje na své podzimní turné.

„Budeme se snažit hlavně propagovat mou novou desku. Samozřejmě ale budu hrát i starší věci z alba Spousta andělů, a to v nových úpravách, aby to v kombinaci s novými písničkami působilo dohromady jako celek,“ nechala se slyšet Aneta Langerová, která k prvnímu singlu z nového alba Malá mořská víla připravila videoklip. „Ten už je na světě. O dalších videoklipech a singlech zatím přemýšlím,“ prozradila populární interpretka.

Kromě Anety Langerové se na Kunětické hoře představí celá řada známých jmen.

V pátek večer se v hradních prostorách od 19 hodin koná karnevalový zahajovací večírek, na němž zahrají Lenka Dusilová, Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar. Nebude chybět ani vyhlášení soutěže o nejlepší masky.

V sobotu od 12 hodin se pod „Kuňkou“ představí například skupiny Divokej Bill, Wohnout, Kryštof, Vypsaná fiXa (na snímku), UDG či Gaia Mesiah.

Festival na Kuňce plný hvězd

Plejádu známých jmen bude v pátek a v sobotu hostit Kunětická hora během putovního festivalu České hrady.cz. V pátek od 19 hodin se koná přímo v areálu hradu zahajovací karnevalový večírek, na němž zahrají Lenka Dusilová, Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar. Nebude chybět vyhlášení soutěže o nejlepší masky. Sobotní hudební maraton v podhradí začne úderem poledne. Pod „Kuňkou“ se na hlavním pódiu představí například první česká SuperStar Aneta Langerová či skupiny Divokej Bill, Wohnout, Kryštof, Vypsaná fiXa, UDG a Gaia Mesiah. Na druhé scéně předvede své umění i Hudba Praha, P. S. H. či Indy & Wich. Na sobotní program je zajištěna kyvadlová doprava od železniční stanice Stéblová. Autobusy budou pod „Kuňku“ jezdit od 11 do 16 hodin, v neděli od 2.30 do 4.30 zpět do stanice Stéblová. Návštěvníci mohou po oba dny přenocovat zdarma ve stanovém městečku.

Festival se přesouvá do podhradí

Putovní festival České hrady.CZ se v pátek večer utábořil na středověkém hradě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

Po úvodním slavnostním zahajovacím karnevalovém večírku v prostorách „Kuňky“ se v sobotu přehlídka přesune do areálu pod hradem.

„Otevřen bude už v jedenáct hodin. První hudební produkce začne úderem poledne,“ informovala náš Deník za pořadatele akce PR manažerka festivalu Martina Reková.

Návštěvníci si budou moci vybrat ze dvou scén. Na té hlavní vystoupí skupiny Kryštof, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa, UDG a Gaia Mesiah. Jednou z hvězd festivalu bude rovněž první česká SuperStar Aneta Langerová.

„Budu hrát písně z nové i staré desky. Tak nějak zajímavě nakombinované,“ svěřila se Aneta Langerová. „V hraní na festivalech a sólových koncertech určitě rozdíl je. Na festivalech je jiná atmosféra než na sólových koncertech. Není ani horší, ani lepší, je zkrátka jiná,“ dodala první SuperStar.
„Na druhé scéně si přijdou na své i fanoušci hip hopu při koncertech skupiny P. S. H. a projektu Indy & Wich,“ poznamenala PR manažerka festivalu České hrady.CZ.

O dobrou náladu se budou v podhradí starat také Bratři Orffové, Hudba Praha či téměř domácí pardubicko–pražská formace zvaná Moimir Papalescu & The Nihilists.

„Na Kunětické hoře však dostanou prostor i naděje naší tuzemské scény – kapely Hentai Corporation a Mother’s Angels. Nebude chybět ani punkový soubor Michael’s Uncle,“ řekla Martina Reková.

Na sobotní program festivalu bude zajištěna kyvadlová doprava, a to od železniční stanice Stéblová. „Autobusy budou pod Kunětickou horu jezdit od 11 do 16 hodin. Rozvoz návštěvníků se uskuteční zítra od 2.30 do 4.30 hodin zpět do železniční stanice Stéblová,“ podotkla PR manažerka festivalu.
„Zájemci mohou přespat zdarma ve stanovém městečku,“ doplnila Martina Reková.

Kastelán: Akce nás pomůže zviditelnit

Dvoudenní festival České hrady.CZ, který se ještě v sobotu koná na Kunětické hoře, může zviditelnit i samotný středověký hrad.

„Festival pomáhá propagovat Kunětickou horu také za hranicemi Pardubického kraje,“ sdělil kastelán hradu Miloš Jiroušek. „Jen podle telefonátů jsme zjistili, že se sem opět chystali lidé z celé republiky,“ podotkl kastelán hradu.

„Jelikož jsou naše expozice zpřístupněny pro návštěvníky festivalu zcela zdarma, většina z nich Kunětickou horu navštíví. To je pro nás další přínos,“ uvedl Miloš Jiroušek.

„Také nás těší, že náš hrad je jediným na východě Čech, kde se putovní festival České hrady.CZ koná,“ řekl kastelán.

„Zkušenosti z předchozích ročníků máme dobré. I když jde o velkou akci, je poměrně dobře profesionálně zajištěna včetně pořadatelské služby a úklidu odpadků. Kdybychom je měli špatné, tak bychom akci na hrad znovu nepustili,“ vysvětlil Miloš Jiroušek.

„Případným problémům se snažíme předcházet už tím, že máme ve smlouvě poměrně přísné podmínky,“ pravil kastelán hradu, kde dnes večer vystoupí také známá pardubická skupina Vypsaná fiXa.

„Pro vystoupení na Kunětické hoře máme připraveno jedno obrovské překvapení pro všechny naše fanoušky. Zatím však podléhá nejvyššímu stupni utajení. Odtajníme ho až těsně před začátkem naší produkce,“ sdělil našemu Deníku trochu tajemně zpěvák Vypsané fiXy Michal Mareda.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit i na koncert kapely Gaia Mesiah, v níž jednoznačně dominují ženy.

„Konečně si můžeme z písní pořádně vybírat, takže na festivalech hrajeme vždy takový mix starých a nových písní. Dojde i na pecky z alba Alpha Female, které produkoval zpěvák Killing Joke, dirigent a skladatel vážné hudby, mystik, filozof, punker a nepřítel internetu Jaz Coleman, který si zahrál i ve filmu Rok ďábla,“ dodala kytaristka Gaia Mesiah Santa Morella.

Hudební přehlídka přinesla i některá dopravní omezení

Putovní festival České hrady.CZ, který v pátek začal na středověkém hradě a potrvá do nedělního rána, přinesl také mimořádná dopravní opatření.

„Z důvodu nedostatečných parkovacích míst jsou některé ulice dočasně změněny na jednosměrné,“ informovala náš Deník tisková mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.

„Jednosměrka vede z obce Ráby směrem k restauraci Pod Kuňkou s možností parkování po pravé straně. Druhá je vymezena od restaurace Pod Kuňkou směrem k Hradišti na Písku k restauraci U Nouzů. Zde mohou moci vozidla parkovat oboustranně,“ konstatovala Dana Hejkalová.

„Na dodržování dopravního omezení budeme dohlížet,“ poznamenala tisková mluvčí pardubických policistů.

Program festivalu (www.ceskehrady.cz)

Pátek - areál hradu otevřen od 18.00 hodin

karnevalový zahajovací večírek v hradních prostorách
(tombola - každá maska dostane dárek)

19.00 - 19.30 DJ BALTAZAR19.30 - 20.30 LENKA DUSILOVÁ20.30 - 21.00 DJ BALTAZAR21.00 - 22.00 JIŘÍ SCHMITZER22.00 - 22.30 DJ BALTAZAR22.30 - 23.30 XAVIER BAUMAXA
23.30 VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠI MASKY A DJ BALTAZAR

Sobota - areál otevřen od 11.00 hodin

stage A

12.30 - 13.30 UDG14.30 - 15.30 DIVOKEJ BILL16.30 - 17.30 WOHNOUT19.30 - 20.20 ANETA LANGEROVÁ21.30 - 22.30 KRYŠTOF23.30 -00.30VYPSANÁ FIXA
01.30 -02.30GAIA MESIAH

stage B

12.00 - 12.30HENTAI CORPORATION – VÍTĚZ SOUTĚŽE NADĚJE BEATU
13.30 - 14.30 BRATŘI ORFFOVÉ
15.30 - 16.30 HUDBA PRAHA
17.30 - 18.30 INDY & WICH
18.30 - 19.30 PSH
20.30 - 21.30 MOTHER´S ANGELS
22.30 - 23.30 MICHAEL´S UNCLE
00.30 -01.30MOIMIR PAPALESCU & THE NIHILISTS


19.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník/ce pro Službu podpory bydlení. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovního místa:, • oslovování cíl. skupiny, monitoring lokalit; osobní jednání s cíl. skupinou, institucemi sociální sítě a komerčními subjekty relevantními pro aktivity projektu;, • individuální práce s cíl. skupinou;, • realizace aktivizačních a motiv. programů pro cíl. skupinu projektu., Požadujeme:, • vzdělání min. VOŠ v souladu se zákonem č. 108/2006, Sb.;, • dobré komunikační dovednosti, spolehlivost, trest. bezúhonnost;, • ochotu k průběžnému vzdělávání., Nabízíme:, • HPP na dobu určitou do 31. 7. 2019 s možností prodloužení; hrubá mzda od 22.000,- za měsíc, navýšení po zkušební době;, • zázemí velké neziskové organizace;, • nástup možný dohodou., Místo výkonu práce:, • Pardubice., Náležitosti písemné přihlášky:, • motivační dopis a struktur. životopis s uvedením kontaktních údajů, profesních předpokladů, včetně informací o odborných znalostech a dovednostech;, • prohlášení uchazeče v následujícím znění (součást životopisu): „Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro přihlášku do výběrového řízení dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování.“ , Materiály zasílejte nejpozději do 31. 5. 2018, na e-mail: zuzana.hanusova@skp-centrum.cz, do předmětu uveďte – VŘ SPB.. Pracoviště: Skp-centrum, o.p.s. - pracoviště pardubice, Jana Palacha, č.p. 324, 530 02 Pardubice 2. Informace: -, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 20 000 Kč

Technici přístrojů, strojů a zařízení v oblasti telekomunikací a radiokomunikací Samostatný/á technický pracovník/ce - servis sítí elektronických komunikací (SEK). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Havlíčkova 841, Pardubice. , Pro naši společnost zabývající se kompletní realizací zakázek v oblasti telekomunikací hledáme formou výběrového řízení zaměstnance na pozici:, Samostatný technický pracovník - servis sítí elektronických komunikací (SEK), Představení naší společnosti, InfoTel, spol. s r.o. je společnost nabízející již více než 25 let (od roku 1992) profesionální služby ve výstavbě a provozu telekomunikačních sítí. V rámci investiční výstavby i provozu jsme schopni tyto služby realizovat komplexně tzv. "na klíč" a v celé šíři jak na optických, metalických tak i bezdrátových sítích a to na celém spektru technologických standardů, používaných v současné době pro telekomunikační služby. V činnostech servisních jsme schopni nabídnout totální outsourcing pro výstavbu a provoz telekomunikační sítě operátora., Popis práce:, " servis telekomunikační sítě (video, hlas, data, B2B), " diagnostika a řešení poruch na trasách, u klientů, Požadujeme:, " vzdělání v oboru elektro ( podporujeme i dodatečné studium v oboru ), " osvědčení o způsobilosti v elektrotechnice - Vyhl. 50/1978 Sb., § 5, § 6 (pracovník pro samostatnou činnost) a vyšší, " řidičský průkaz sk. B, znalost práce s PC na úrovni (Microsoft office) , Nabízíme:, " zajímavou práci v dynamickém telekomunikačním prostředí společnosti, " samostatnou i týmovou práci, " profesionální zaškolení pro požadovanou činnost, " odborný a profesionální růst (vzdělávání), " zázemí stabilní a prosperující společnosti, " odpovídající finanční ohodnocení, Nástup možný ihned, , Zaměstnanecké výhody: , " zaměstnání ve společnosti s dlouholetou tradicí, " stravenky, MultiSport karta, " příspěvek na penzijní či životní pojištění,, " vzdělávací kurzy, školení, " firemní akce, " pracovní poměr na dobu neurčitou, " další benefity, , V případě Vašeho zájmu, prosím, zasílejte své životopisy na ivana_kasparova@infotel.cz.. Pracoviště: Infotel, spol. s r.o. - pracoviště, Havlíčkova, č.p. 841, 530 02 Pardubice 2. Informace: Ivana Kašparová, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 16 000 Kč

Vrátní Vrátný/vrátná. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Čeperka. , Pracovní náplň: , - evidence osob a vozidel při vstupu/vjezdu a výstupu/výjezdu do/z areálu výrobního závodu, - obsluha váhy kamionů - kontrola vážních lístků, - obchůzková služba, - kontrola vozidel (nakládkové resp. dodací listy a náklad na ložné ploše), , Zaměstnanecké výhody: Stravenky, dotovaný oběd, příspěvek na penzijní/životní připojištění, slevy na veškeré výrobky, výhodné mobilní i datové balíčky pro zaměstnance i jejich členy rodiny, , První kontakt telefonicky, e-mailem nebo osobně - VŽDY po telefonické domluvě.. Pracoviště: Diton s.r.o. - provozovna čeperka, 533 45 Opatovice nad Labem. Informace: Gabriela Tichá, +420 737 285 104.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti kvality a certifikace systému řízení (ISO) Technik/technička dodavatelské kvality. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Přelouč. , Pracovní náplň:, " podílet se na výběru a uvolňování nových dodavatelů, " sledovat a vyhodnocovat nápravná opatření u dodavatelů, " posuzování technické vyrobitelnosti komponentů u dodavatele dle požadavků zákazníka, " spolupráce s dodavateli v rámci projektového managementu (APQP), " postupné auditování a hodnocení dodavatelů, , Požadujeme: , " ÚSO / VŠ - technický směr, " AJ aktivní komunikace, další jazyk výhodou, " praxe v oblasti kvality - min. 3 roky, " PC - uživatelsky, SAP výhodou, " znalost QM systému (ISO, VDA, TS 16949) výhodou, " zkušenosti v automobilovém průmyslu výhodou, , Zaměstnanecké výhody: , - závodní stravování, výběr z mnoha variant, včetně zdravých jídel, - 5 týdnů dovolené, - příspěvek na penzijní připojištění až do 1500Kč za měsíc, - flexibilní poukázky, - poukázky na masáže a vitamínové přípravky, - příspěvek na dopravu, První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Kiekert-cs, s.r.o., Jaselská, č.p. 593, 535 01 Přelouč. Informace: Žaneta Tamchynová, +420 468 881 681.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radní pro kulturu a vedoucí odborů kultury Rady Asociace krajů si v Pardubicích prohlédli automatické mlýny.
8

Unikátní pardubické mlýny se promění nejen v galerii

Ilustrační foto

Přeloučská sokolovna si „zahraje“ v novém českém filmu

V aquacentru vystaví dětská výtvarná díla

Pardubice – Výtvarná díla žáků pardubických škol, která vznikla při soutěži o nejkrásnější motiv pohádkové postavy během filmového festivalu Febiofest, budou k vidění v Aquacentru Pardubice.

Zlato a stříbro z křivolakých uliček Tábora

Tábor – Husité z Lokomotivy… Zlato a stříbro si přivezli pardubičtí orientační běžci z MČR ve sprintu, který hostilo historické centrum husitského města.

Budeme první cestovatelé, co do Moskvy přijedou na pionýrech

Orlickoústecko – Všude dobře, tak co doma… Michala France a Martina Gregora spojuje láska ke starým českým motocyklům Jawa. Na fichtlech projeli dvacet států a za týden je čeká cesta dlouhá 5500 kilometrů a 30 dní do Ruska a Černobylu. Stanou jako první cestovatelé na Jawách na Rudém náměstí v Moskvě a psali i ruskému prezidentovi Putinovi.

Východočeské divadlo hraje na Kunětické hoře. Chystá premiéru

Pardubice – Herci Východočeského divadla Pardubice zahájili letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT