VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hvězdy vystoupily na Kunětické hoře

KUNĚTICKÁ HORA - Putovní festival České hrady.CZ, který hostil v pátek a sobotu středověký hrad, navštívili podle slov organizátorů 5500 diváků.

19.7.2007
SDÍLEJ:

Aneta LangerováFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Po pátečním zahajovacím karnevalovém večírku, jenž se konal na nádvoří „Kuňky“ a jehož hlavními hvězdami byly zpěvačka Lenka Dusilová a písničkářský samorost Jiří Schmitzer, se festivalové dění přesunulo do podhradí. Největšími lákadly sobotního programu bylo vystoupení první české SuperStar Anety Langerové a kapel Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa, UDG či Kryštof.

"Festival České hrady.CZ si za tři roky existence udělal dobrou značku. Jsme rádi, že nás jeho organizátoři oslovili a že jsme sem znovu mohli přijet,“ řekl zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo. V energické šou se představil v roli Obchodníka s deštěm, ale také jako Učitel tance.

„Zaslechli jsme, že se u vás zpívá, tak to chceme slyšet! Jste připraveni do toho dát vše?,“ ptal se Krajčo diváků. Ti se chytili jako vosa na bonbon.

Langerová bila na poplach

Srdce první české SuperStar bušilo při jejím sobotním koncertu pod středověkým hradem na poplach! Naštěstí však pouze v textu jedné z písní, kterou Aneta Langerová zahrála pod Kunětickou horou společně se svou doprovodnou kapelou.

„Bylo nám tu moc fajn. Snažili jsme se dát do našeho vystoupení co nejvíc energie a myslím, že se nám to podařilo. Přestože jsme na repertoár zařadili hlavně písně z mé nové desky Dotyk, cítila jsem od diváků hodně velkou podporu,“ svěřila se exkluzivně pro náš Deník Aneta Langerová, která ze svého aktuálního CD zařadila do programu například skladby Malá mořská víla, Jiný sen, Desetina či Vysoké napětí. Řadu z nich si zejména přední řady prozpěvovaly společně s dvacetiletou interpretkou. „Je vidět, že první řady umějí. A co ty vzadu,“ vybízela ke spolupráci i chvost přibližně pětitisícového davu.

Ten o sobě dal hodně vědět hlavně ve chvíli, kdy se Aneta rozhodla pro „pecky“ ze svého předchozího alba Spousta andělů. Kromě písně Když nemůžu spát zabodovala hlavně Voda živá, jejímž autorem je bývalý lídr pardubické skupiny Ready Kirken Michal Hrůza.


Vytrvalé povzbuzování příznivců Anety ještě podtrhl plyšový pozdrav. „Už to lítá,“ komentovala přílet nečekaného dárku populární zpěvačka, která se na Kunětické hoře objevila poprvé v životě.


„Můj velevážený kytarista a.m. almela, který pochází z Pardubic, mi poradil, ať na začátku koncertu řeknu ,Kuňka’, že tím dostanu publikum. Tak jsem to zakuňkala, ale bez odezvy,“ pousmála se úřadující česká Slavice, jež přímo z pódia obdivovala krásný výhled na středověký hrad.


„Hrady mám moc ráda, i když po nich příliš nechodím. Jen se o nich dozvídám, jelikož mě hodně baví historie,“ konstatovala jedna z hvězd putovní přehlídky České hrady.CZ.


„Objeli jsme už hodně festivalů, ale České hrady.CZ nikdy. Před mým podzimním turné jsem chtěla zamířit jen na pár festivalů. Čtyři koncerty, z nichž je tato putovní přehlídka složena, jsou tak akorát. A hlavně jsem chtěla poznat hezké prostředí, v němž se České hrady.CZ odehrávají,“ uvedla Aneta Langerová.


„Myslím, že je to dobrý nápad – spojit návštěvu hradu s hudebním festivalem. Podle mého názoru se do takových kouzelných prostor muzika hodí. Je to příjemné pro umělce i pro diváky. Navíc třeba rodiny mohou takovou akci brát jako hezký výlet,“ podotkla první česká SuperStar.


Ta se pod hradem mohla potkat i s účastnicí druhé řady tohoto pěveckého klání Magdalenou Šalamounovou nebo hercem Janem Budařem.

„Přijel jsem proto, že jsem chtěl vidět živě Anetu. A také mi přijde jako výborný nápad uspořádat festival pod hradem,“ poznamenal Jan Budař, který pod „Kuňkou“ podpořil i svého „kamaráda do deště“ z filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště – herce a zpěváka Richarda Krajča. Ten se do areálu vrátil opět po roce s populární skupinou Kryštof.


„Je to příjemný návrat. Máme radost z toho, že se festival České hrady.CZ chytl. Přitom po prvním ročníku to podle organizátorů nevypadalo moc slavně. Druhý ročník už byl dobrý a ten letošní by mohl být velmi dobrý,“ dodal Krajčo.

Lenka Dusilová: Kvůli hudbě hrady nespadnou

Putovní festival, který se v pátek a v sobotu utábořil na Kunětické hoře, nabídl řadu známých jmen.

Jedním z nich byla i zpěvačka Lenka Dusilová, která se představila na zahajovacím karnevalovém večírku přímo v areálu středověkého hradu.
„Na festivalech hraju docela ráda a České hrady.CZ se mi líbí proto, že přilákají lidi na místa, kde se mohou něco dozvědět o naší historii,“ uvedla Lenka Dusilová. Ta prý na české hrady jezdila hlavně jako malá se svým bratrem.

„Už si moc nepamatuju, na jakých jsem byla. Dost mi to splývá, ale skoro všechny jsem objela,“ svěřila se známá zpěvačka. „Přiznám se ale, že Kunětickou horu jsem nepokořila. Přímo do hradu jsem se ani teď podívat nešla, protože jsme přijeli, zahráli a zase odjeli,“ prozradila Lenka Dusilová.

„Páteční vystoupení bylo příjemné. Absolvovali jsme ho v komorní sestavě pouze s kytaristou Peterem Binderem a perkusistou Davidem Landštofem. Nebyl to sice žádný velký rock’n’roll, ale snažili jsme se, aby i tento náš klidnější koncert měl alespoň syrový zvuk,“ pousmála se zpěvačka, která “vystřihla“ například pecky Muka, Vlčí oči, Pro Tebe, Lítací či Moja máti.

„Myslím, že hrady toho zažily tolik, že jim trocha hudby neublíží. Určitě nespadnou. A i návštěvníci byli třeba na Kunětické hoře v pohodě,“ poznamenala jedna z hvězd pátečního večera, na němž se objevil také Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar.

„Na Kunětickou horu jsme přijeli přímo ze slovenského Sence. Kluci z kapely tu hráli u Slunečních jezer celé dopoledne tenis a ještě se koupali, až si spálili záda. Unavili jsme se tak, že na prohlídku ,Kuňky’ jsme se opět nezmohli. Odehráli jsme koncert, nahlédli do zdejšího baru a šli spát. Já jsem navíc v neděli natáčel seriál Nemocnice na kraji města, takže jsem musel celý večer abstinovat,“ líčil jeden z tahounů sobotního programu, frontman ostravské skupiny Kryštof Richard Krajčo.

Aneta Langerová vystoupí pod Kunětickou horou

Jedním z hlavních lákadel dvoudenního putovního festivalu České hrady.cz, který v pátek začne v areálu středověkého hradu a potrvá do nedělního brzkého rána, bude vystoupení zpěvačky Anety Langerové.

„Na festivalu budu hrát písně z nové i staré desky. Tak nějak zajímavě nakombinované,“ řekla první česká SuperStar, která pod Kunětickou horou vystoupí se svou doprovodnou kapelou. „Ta momentálně hraje ve složení Štěpán Smetáček (bicí), Jakub Zitko (klávesy), a.m. almela (elektrická kytara a zpěv) a Martin Ledvina (basa, kytary, zpěv),“ poznamenala Aneta Langerová.

„Je určitě rozdíl mezi hraním na festivalech nebo na sólových koncertech. Podle mého názoru je atmosféra zcela jiná. Není ani horší, ani lepší, je zkrátka odlišná. Je však spousta věcí, na kterých během vystoupení záleží,“ podotkla známá zpěvačka.

Ta se už vedle účinkování na festivalech intenzivně připravuje na své podzimní turné.

„Budeme se snažit hlavně propagovat mou novou desku. Samozřejmě ale budu hrát i starší věci z alba Spousta andělů, a to v nových úpravách, aby to v kombinaci s novými písničkami působilo dohromady jako celek,“ nechala se slyšet Aneta Langerová, která k prvnímu singlu z nového alba Malá mořská víla připravila videoklip. „Ten už je na světě. O dalších videoklipech a singlech zatím přemýšlím,“ prozradila populární interpretka.

Kromě Anety Langerové se na Kunětické hoře představí celá řada známých jmen.

V pátek večer se v hradních prostorách od 19 hodin koná karnevalový zahajovací večírek, na němž zahrají Lenka Dusilová, Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar. Nebude chybět ani vyhlášení soutěže o nejlepší masky.

V sobotu od 12 hodin se pod „Kuňkou“ představí například skupiny Divokej Bill, Wohnout, Kryštof, Vypsaná fiXa (na snímku), UDG či Gaia Mesiah.

Festival na Kuňce plný hvězd

Plejádu známých jmen bude v pátek a v sobotu hostit Kunětická hora během putovního festivalu České hrady.cz. V pátek od 19 hodin se koná přímo v areálu hradu zahajovací karnevalový večírek, na němž zahrají Lenka Dusilová, Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar. Nebude chybět vyhlášení soutěže o nejlepší masky. Sobotní hudební maraton v podhradí začne úderem poledne. Pod „Kuňkou“ se na hlavním pódiu představí například první česká SuperStar Aneta Langerová či skupiny Divokej Bill, Wohnout, Kryštof, Vypsaná fiXa, UDG a Gaia Mesiah. Na druhé scéně předvede své umění i Hudba Praha, P. S. H. či Indy & Wich. Na sobotní program je zajištěna kyvadlová doprava od železniční stanice Stéblová. Autobusy budou pod „Kuňku“ jezdit od 11 do 16 hodin, v neděli od 2.30 do 4.30 zpět do stanice Stéblová. Návštěvníci mohou po oba dny přenocovat zdarma ve stanovém městečku.

Festival se přesouvá do podhradí

Putovní festival České hrady.CZ se v pátek večer utábořil na středověkém hradě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

Po úvodním slavnostním zahajovacím karnevalovém večírku v prostorách „Kuňky“ se v sobotu přehlídka přesune do areálu pod hradem.

„Otevřen bude už v jedenáct hodin. První hudební produkce začne úderem poledne,“ informovala náš Deník za pořadatele akce PR manažerka festivalu Martina Reková.

Návštěvníci si budou moci vybrat ze dvou scén. Na té hlavní vystoupí skupiny Kryštof, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa, UDG a Gaia Mesiah. Jednou z hvězd festivalu bude rovněž první česká SuperStar Aneta Langerová.

„Budu hrát písně z nové i staré desky. Tak nějak zajímavě nakombinované,“ svěřila se Aneta Langerová. „V hraní na festivalech a sólových koncertech určitě rozdíl je. Na festivalech je jiná atmosféra než na sólových koncertech. Není ani horší, ani lepší, je zkrátka jiná,“ dodala první SuperStar.
„Na druhé scéně si přijdou na své i fanoušci hip hopu při koncertech skupiny P. S. H. a projektu Indy & Wich,“ poznamenala PR manažerka festivalu České hrady.CZ.

O dobrou náladu se budou v podhradí starat také Bratři Orffové, Hudba Praha či téměř domácí pardubicko–pražská formace zvaná Moimir Papalescu & The Nihilists.

„Na Kunětické hoře však dostanou prostor i naděje naší tuzemské scény – kapely Hentai Corporation a Mother’s Angels. Nebude chybět ani punkový soubor Michael’s Uncle,“ řekla Martina Reková.

Na sobotní program festivalu bude zajištěna kyvadlová doprava, a to od železniční stanice Stéblová. „Autobusy budou pod Kunětickou horu jezdit od 11 do 16 hodin. Rozvoz návštěvníků se uskuteční zítra od 2.30 do 4.30 hodin zpět do železniční stanice Stéblová,“ podotkla PR manažerka festivalu.
„Zájemci mohou přespat zdarma ve stanovém městečku,“ doplnila Martina Reková.

Kastelán: Akce nás pomůže zviditelnit

Dvoudenní festival České hrady.CZ, který se ještě v sobotu koná na Kunětické hoře, může zviditelnit i samotný středověký hrad.

„Festival pomáhá propagovat Kunětickou horu také za hranicemi Pardubického kraje,“ sdělil kastelán hradu Miloš Jiroušek. „Jen podle telefonátů jsme zjistili, že se sem opět chystali lidé z celé republiky,“ podotkl kastelán hradu.

„Jelikož jsou naše expozice zpřístupněny pro návštěvníky festivalu zcela zdarma, většina z nich Kunětickou horu navštíví. To je pro nás další přínos,“ uvedl Miloš Jiroušek.

„Také nás těší, že náš hrad je jediným na východě Čech, kde se putovní festival České hrady.CZ koná,“ řekl kastelán.

„Zkušenosti z předchozích ročníků máme dobré. I když jde o velkou akci, je poměrně dobře profesionálně zajištěna včetně pořadatelské služby a úklidu odpadků. Kdybychom je měli špatné, tak bychom akci na hrad znovu nepustili,“ vysvětlil Miloš Jiroušek.

„Případným problémům se snažíme předcházet už tím, že máme ve smlouvě poměrně přísné podmínky,“ pravil kastelán hradu, kde dnes večer vystoupí také známá pardubická skupina Vypsaná fiXa.

„Pro vystoupení na Kunětické hoře máme připraveno jedno obrovské překvapení pro všechny naše fanoušky. Zatím však podléhá nejvyššímu stupni utajení. Odtajníme ho až těsně před začátkem naší produkce,“ sdělil našemu Deníku trochu tajemně zpěvák Vypsané fiXy Michal Mareda.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit i na koncert kapely Gaia Mesiah, v níž jednoznačně dominují ženy.

„Konečně si můžeme z písní pořádně vybírat, takže na festivalech hrajeme vždy takový mix starých a nových písní. Dojde i na pecky z alba Alpha Female, které produkoval zpěvák Killing Joke, dirigent a skladatel vážné hudby, mystik, filozof, punker a nepřítel internetu Jaz Coleman, který si zahrál i ve filmu Rok ďábla,“ dodala kytaristka Gaia Mesiah Santa Morella.

Hudební přehlídka přinesla i některá dopravní omezení

Putovní festival České hrady.CZ, který v pátek začal na středověkém hradě a potrvá do nedělního rána, přinesl také mimořádná dopravní opatření.

„Z důvodu nedostatečných parkovacích míst jsou některé ulice dočasně změněny na jednosměrné,“ informovala náš Deník tisková mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.

„Jednosměrka vede z obce Ráby směrem k restauraci Pod Kuňkou s možností parkování po pravé straně. Druhá je vymezena od restaurace Pod Kuňkou směrem k Hradišti na Písku k restauraci U Nouzů. Zde mohou moci vozidla parkovat oboustranně,“ konstatovala Dana Hejkalová.

„Na dodržování dopravního omezení budeme dohlížet,“ poznamenala tisková mluvčí pardubických policistů.

Program festivalu (www.ceskehrady.cz)

Pátek - areál hradu otevřen od 18.00 hodin

karnevalový zahajovací večírek v hradních prostorách
(tombola - každá maska dostane dárek)

19.00 - 19.30 DJ BALTAZAR19.30 - 20.30 LENKA DUSILOVÁ20.30 - 21.00 DJ BALTAZAR21.00 - 22.00 JIŘÍ SCHMITZER22.00 - 22.30 DJ BALTAZAR22.30 - 23.30 XAVIER BAUMAXA
23.30 VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠI MASKY A DJ BALTAZAR

Sobota - areál otevřen od 11.00 hodin

stage A

12.30 - 13.30 UDG14.30 - 15.30 DIVOKEJ BILL16.30 - 17.30 WOHNOUT19.30 - 20.20 ANETA LANGEROVÁ21.30 - 22.30 KRYŠTOF23.30 -00.30VYPSANÁ FIXA
01.30 -02.30GAIA MESIAH

stage B

12.00 - 12.30HENTAI CORPORATION – VÍTĚZ SOUTĚŽE NADĚJE BEATU
13.30 - 14.30 BRATŘI ORFFOVÉ
15.30 - 16.30 HUDBA PRAHA
17.30 - 18.30 INDY & WICH
18.30 - 19.30 PSH
20.30 - 21.30 MOTHER´S ANGELS
22.30 - 23.30 MICHAEL´S UNCLE
00.30 -01.30MOIMIR PAPALESCU & THE NIHILISTS


19.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Prodavač/ka - pokladní-volné víkendy 14 900 Kč Pro firemní restauraci ve Faurecia v Pardubicích hledáme nové kolegy/ně do týmu na pozici pokladní. Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 18 000 Kč Ostatní pracovníci v oborech příbuzných geologii a geofyzice Projektant/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme zaměstnance na pozici projektanta vrtů a čistíren odpadních vod. Vaším úkolem bude projektovat vystrojení a napojení hydrogeologických vrtů a domovních čistíren odpadních vod. Na starost budete mít i obchod, kdy budete od našich dodavatelů objednávat zboží a nabízet do našim zákazníkům. , Součástí pozice je i zajišťování, organizování a účast na montáži čerpadel a šachet., Společnost GeoEko, s. r. o. se nachází v Pardubicích, v ulici Fáblovka 553., www.geoeko.cz, mobil: 607 626 437. Pracoviště: Geoeko, s.r.o. - pracoviště, Fáblovka, č.p. 553, 533 52 Staré Hradiště u Pardubic. Informace: Marek Čáslavský, +420 607 626 437. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 20 000 Kč Technici dispečeři v oblasti telekomunikací a radiokomunikací Technik/technička v oblasti telekomunikací. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Požadujeme:, - ŘP skupiny B, - Manuální zručnost (lehká práce s vrtačkou, protahování kabeláže), - Základní znalost PC, - Příjemné a pohodové vystupování před klienty, Poptáváme technika pro montáže internetových přípojek pro společnosti T-Mobile a Vodafone. Jedná se o jednoduchou manuální činnost. Občasná práce na střeše, žebříku apod., následná konfigurace zařízení pro příjem internetu a připojení zařízení klienta. Jedná se o zajímavou a kreativní práci, při které se technik určitě nebude nudit., Zaměstnanecké výhody: Služební automobil, důkladné zaškolení, pružná pracovní doba, výkonnostní ohodnocení až do výše 5.000,- Kč k platu, příjemný a přátelský kolektiv, tarif neomezeného volání a sms., První kontakt telefonicky (každý den 9:00 - 18:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: Edu vision s.r.o. - pracoviště, S. K. Neumanna, č.p. 1220, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jan Švancara, +420 774 117 968. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 7 000 Kč Prodavači drobného zboží, klenotů, nábytku a bytových doplňků Prodavač v bufetu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , • Prodej občerstvení v bistru v Pardubicích v České pojišťovně, • komunikace se zákazníky, • práce se stroji a vybavením v bufetu – kávovar, • zajišťování provozu bistra, • doplňování zboží do bistra, • provádění hygienicko-sanitační činnosti v potravinářských provozech, dodržování bezpečnostních předpisů a zásad bezpečnosti potravin, Požadujeme:, • statut osoby zdravotně znevýhodněné nebo invalidního důchodce, • pracovitost, • zkušenost s prodejem, s EET, • zdravotní průkaz, Nabízíme:, , • nástup září 2018 na pracovní smlouvu , • zkrácený úvazek: 4 - 6 hodin denně, • pracovní doba: v rozmezí od 8:00 – 15: 00, • příjemné pracovní prostředí, • zázemí stabilní organizace, • mzda: od 7 000,- Kč až 9 700,- Kč dle úvazku, , Pokud Vás naše pracovní nabídka zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: pavlina.potuckova@caacz.cz nebo zavolejte na tel.: 777 006 525, , Kontaktní osoba: Mgr. Pavlína Potůčková, , Česká abilympijská asociace, z.s., Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice, www.centrumkosatec.cz. Pracoviště: Česká abilympijská asociace, z.s., Sladkovského, č.p. 2824, 530 02 Pardubice 2. Informace: -, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Prohra i v Olomouci: Venkovní série zůstala bezbodová

Utkání 12. kola fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Znojmem a Pardubicemi.
21

Gólové představení Pardubic! Fotbalisté vyhráli ve Znojmě 4:0

Naložený hermelín ve skle. Kdo komu naloží na hřišti?

Pardubický kraj - Jídlo a fotbal. To k sobě neodmyslitelně patří. Někdy totiž zasytí oboje. Jedno duši, druhé žaludek…

V pátek do Znojma. Na Pardubice mohou poslat Angličana

Pardubice – Po reprezentační přestávce, kterou Pardubicím vyplnil pohárový duel s Jabloncem, se na scénu vrací FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Východočeši se představí v jednom z trojice pátečních zápasů. Utkání Znojmo – Pardubice začíná dnes od 18 hodin.

Bude Havíř ředitelem?

Pardubice/Svitavy - Trafika pro neúspěšného kandidáta? Po prohraných senátních volbách se vyrojily spekulace, že šéf moravskotřebovské nemocnice Pavel Havíř má už přichystané místo coby ředitel nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli, odkud odešel Tomáš Julínek. Vedení Pardubického kraje spekulace odmítá, právě vyhlášené výběrové řízení je prý otevřené.

Zemřela herečka Jana Rubášová

Pardubice – Ve středu 17. října navždy odešla dlouholetá členka hereckého souboru Východočeského divadla Pardubice Jana Rubášová.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT