Východočeské divadlo zažilo v neděli večer jeden z šesti mimořádných koncertů legendární skupiny Olympic.

Ta se v Pardubicích předvedla v rozšířené sestavě a nabídla unplugged verzi svých nesmrtelných hitů.

„Některé aranže jsou známé, jiné neznámé," vysvětlil hned na úvod zaplněnému hledišti lídr populární formace Petr Janda.

„JAKO U TÁBORÁKU"

„Bylo to takové hraní
u táboráku," usmíval se zpěvák a kytarista kapely, která za půlstoletí své existence vydala více než 70 alb, získala tři Zlaté a tři České slavíky. „Natočili jsme zhruba 450 písniček. Napadlo nás, že bychom je jednou zkusili zahrát v kuse, ale to bychom pak asi všichni omdleli," smál se Petr Janda.

„Zajímavé je, že většina písniček se točí kolem ženských. Bez nich to nejde ani v muzice," řekl člen slavné skupiny, jehož zajímalo, kolik lidí v sále je rozvedených. Když viděl jen pár nesmělých rukou nahoře, podivoval se. „To se spíš stydíte, ne," ptal se publika.

„V Pardubicích jsme vystupovali hodně často. Vybavuji si, jak jsme bývali
v době plochodrážní Zlaté přilby ubytováni v hotelu Labe. To bylo hodně dobré," zavzpomínal frontman kapely Olympic.

„Pak jsme hráli i na zimním stadionu a několikrát na náměstí, jednou dokonce kvůli volbám. Tehdy to dopadlo dobře, zvolili jste je, ale už ani nevím, kdo to byl," vtipkoval Petr Janda.

PĚTADVACET KYTAR

Ten prý má doma sbírku pětadvaceti různých kytar.

„Kam se hrabu na Rolling Stones! Nechápu, jak někdo může mít doma 300 kytar. Netuším, kam je dávají. Asi mají větší byt, protože mě by se do toho mého ani nevešly," dodal zpěvák a kytarista skupiny Olympic.