Sabinka žije s maminkou a babičkou, které jí neustále hledají vhodného nápadníka. Po několika nezdařených pokusech se objeví na první pohled dokonalý Bronislaw.Má ale temnou minulost a jeho podivné povolání se ukáže jako hrozba pro „disidentsky“ orientovanou rodinu.

V neděli od devíti hodin večer mohou diváci zhlédnout polské drama Puškvorec.

Osamělá manželka maloměstského lékaře se vyrovnává se ztrátou svých dvou synů a sbližuje se s prostým mladíkem Boguśem.
Vstupné na obě projekce bude tradičně zdarma.

Z programu

Pardubické letní kino Pernštějn
v Tyršových sadech,
každý prázdninový večer,
celé léto vstup zdarma

Sobota 20. srpna
Druhá strana mince 21.00
Mladá a plachá Sabinka žije se svou matkou a babičkou, které se jí snaží najít vhodného nápadníka. Po několika nezdařených a zoufalých pokusech se objeví zdánlivě ideální Bronislaw, charismatický a galantní mladý muž. Jeho temná minulost a záhadné povolání se však brzy ukážou být hrozbou pro „disidentsky“ založenou rodinu.

Neděle 21. srpna
Puškvorec 21.00
Rámec tohoto nevšedního snímku tvoří příběh Marty, osamělé manželky maloměstského lékaře, která se v poválečné době vyrovnává se ztrátou obou synů a postupně se sbližuje s prostým mladíkem Boguśem. Poslední dokončený film legendy polské kinematografie Andrzeje Wajdy prolíná tři dějové roviny – autobiografický román Jerzyho Iwaszkiewicze (Březový háj, Slečny z Vlčí, Červnová noc), vzpomínky herečky Krystyny Jandy na smrtelně nemocného manžela a „film ve filmu“ – fiktivní natáčení uvedeného románu.

Pondělí 22. srpna
Melancholia 21.00
Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou.

Úterý 23. srpna
Černá labuť 21.00
Snímek sleduje příběh Niny, baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem.

(len)