V sobotu zde bude k vidění Hořící keř. Jde o pozoruhodné dílo v režii světoznámé Agnieszky Hollandové, inspirované skutečnými událostmi i reálnými postavami.

Scénář dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR napsal Štěpán Hulík.

„Děj začíná Palachovým sebeupálením v lednu 1969 a líčením rozjitřené atmosféry v tehdejší společnosti. Události se zdramatizují po skandálním nařčení od poslance Viléma Nového, který Palachovo sebeobětování zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném studeném ohni. Hlavní postavou vyprávění je skutečně existující advokátka Dagmar Burešová, která jménem Palachových příbuzných podala na Viléma Nového žalobu na ochranu osobnosti," nastínil děj příběhu provozovatel Pardubického letního kina Tomáš Drechsler.

Charakterní právničku, jež přijala zastupování klientů ve zdánlivě beznadějném soudním procesu a trpělivě sháněla důkazy v jejich prospěch, ztvární Tatiana Pauhofová.

V dalších rolích se objeví Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Ivan Trojan, Jan Budař, Stanislav Zindulka, Ondřej Malý, Martin Huba, David Novotný nebo také pardubický rodák Alois Švehlík.

V neděli uvede letní kino americký snímek Nezlomný, jehož režisérkou je slavná herečka Angelina Jolie. „Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr. Jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku. Když během jedné záchranné operace jeho stroj spadl do oceánu, byl Louis jedním ze tří členů posádky, kteří havárii přežili," řekl Tomáš Drechsler.