„Je nám to velmi líto, ale vzhledem k aktuální situaci jsme nuceni odložit slavnostní zahájení 13. ročníku Pardubického letního kina Pernštejn na pátek 29. června. Pevně doufáme, že počasí už se konečně umoudří a my budeme mít možnost připravit důstojný začátek tohoto unikátního projektu v novém prostoru,“ konstatoval za provozovatele Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

„Snímek Miloše Formana Goyovy přízraky, který měl být promítnut ve čtvrtek 28. června, bude uveden v náhradním srpnovém termínu,“ řekl provozovatel Pardubického letního kina, které má v pátek 29. června slavnostně zahájit nový český snímek Hastrman, pod nímž je jako režisér podepsán Ondřej Havelka.

Pardubické letní kino Pernštejn se letos usídlí na louce na pravém břehu Labe nedaleko mostu Pavla Wonky. „Poté, co jsme se dozvěděli, že nebudeme moct promítat na místě bývalých jatek, jsme zoufale hledali nový prostor. Tento nám přijde úžasný, kousek od centra města, ale přitom v přírodě. Domníváme se, že by mohl mít ještě větší genius loci než Tyršovy sady. Naším cílem je, aby tu diváci měli veškerý komfort, na jaký jsou zvyklí, a to zatím vzhledem k aktuální nepřízni počasí nebylo možné,“ prohlásil Tomáš Drechsler.

Kino bude promítat zcela zdarma po dobu hlavních prázdnin atraktivní domácí i zahraniční snímky jako vždy po setmění - v červenci od 21.30 hodin a v srpnu od 21 hodin.