Řady zde koncertujících muzikantů v pátek v 16 hodin rozšíří skupina Střepy a její melodické písně, od 19 hodin se mohou posluchači těšit na jazzové trio absolventů pardubické konzervatoře, kteří hrají převážně písně Franka Sinatry a Django Reinharta.

„Od té doby, co Pardubický kraj převzal tři budovy na Příhrádku od státu a začal plánovat jejich rekonstrukci, bylo naším cílem vrátit do této lokality život a zejména kulturu. K tomu jsme nedávno vykročili otevřením volně přístupné čítárny a dalších prostor uvnitř opravených domů, ale také podporou živé prázdninové kultury venku. Pořadatelé a diváci přitom mohou využít technické a sociální zázemí našeho Knihovního centra,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

A jaký bude program Léta na Příhrádku? V červenci se ještě můžete těšit například na zpěvačku Elišku Urbanovou či na punková kapela V.V.Ú. Srpen bude ve znamení blues a muzikálů, závěr bude patřit Jarmarku knih. K programu Krajské knihovny v Pardubicích, která nedávno otevřela právě na Příhrádku Knihovní centrum U Vokolků, se připojila i nezisková organizace Kulturní park Pardubice, která svou scénu s červenými koberci u Východočeského divadla letos přesouvá právě na Příhrádek. V programu vystoupí konzervatoristé a umělci, kteří vlivem pandemie covid-19 přišli o podstatnou část příjmů. Program vzniká ve spolupráci s Východočeským akademickým orchestrem. Pardubická konzervatoř se sice specializuje na klasickou hudbu, Kulturní park ale nabízí veřejnosti i hudbu jiných žánrů. „Klasika je pro nás, konzervatoristy, denním chlebem, rádi si však zpestříme muzikantský život i jinými žánry, například filmovou hudbou. Můžete se též těšit na žánrové výlety do jazzu či folku,“ řekl Jan Hrubeš, absolvent pardubické konzervatoře a dramaturg Kulturního parku.

Pořadatelé Léta na Příhrádku připravili překvapení v podobě ochutnávek vína či regionálních produktů. Vstup na všechny akce je zdarma.