Ve čtvrtek 26. července pořádá občanské sdružení Dea Dealbata ve spolupráci s muzeem karnevalový večírek a odpoledne plné her pod názvem Paní Pávová čeká. O necelý týden později proběhne v areálu pardubického zámku divadelní festival Pernštejn(l)ove, který začíná ve středu 1. srpna hrou Prodaná nevěsta a trvá do soboty 4. srpna. Mimo to je možné navštívit i některé ze čtyř komentovaných prohlídek.

Již tuto sobotu proběhne prohlídka Krytu civilní obrany. Komentované prohlídky si zájemci musí rezervovat předem na telefonním čísle 607 034 110 nebo na e-mailu bekera@vcm.cz.

Přes léto je možné navštívit i řadu výstav, a sice Velký svět malých hrdinů, Včely ze všech ú(h)lů světa, Eliáš & Eliáš mladší - obrazy sklářských výtvarníků a Lidé Barmy. „V druhé polovině srpna končí výstava Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru, která přibližuje vznik a vývoj řady tolarových měn v Evropě v 16. století, a výstava Orchideje české přírody,“ upozornila Marie Kantová z Východočeského muzea v Pardubicích.   (tča)