Začátek dnešního festivalového dne začíná již v 16 hodin snímkem Manželka za padesát ovcí. Dokument vyobrazuje na příběhu dvou sester fungování a myšlení většiny afghánských mužů vyznávají radikální islám a ctí tradici obchodu s manželkami mladšími o generace, se kterými někdy nejednají lépe než se psy.

Po tomto díle následuje od 18 hodin dokumentární film Ve jménu rodiny. Skrze otevřené rozhovory s přáteli a známými obětí snímek zkoumá okolnosti a eskalující napětí, které vyvrcholily zločiny v rodinném kruhu.

K tomuto snímku se po projekci v debatě vyjádří Jana Hradílková z občanského sdružení Berkat a specialista na Blízký východ a islám Jaroslav Bureš.
V 21 hodin se diváci mohou zajít podívat na film Růžová sárí, kde se dozvědí s jakými problémy se v současné době potýkají indické ženy, které se zamilují do mužů z jiné kasty.

Dnešní festivalový den zakončí v pozdních hodinách, tedy v 23 hodin, snímek Salam Rugby. Režisér Faramarz Beheshti v něm odhaluje sociální a politickou dimenzi tohoto sportu, který se nevyhne restrikcím patriarchálního systému.

(pst)