Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Raketa Mars odstartuje v Divadle 29

Pardubice - Ve 20 hodin odstartuje divadlo DNO raketu Mars11.com v Divadle 29 v Pardubicích.

15.12.2007
SDÍLEJ:

Divadlo 29Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Královéhradecké divadlo DNO, které funguje od roku 2000 je publiku Divadla 29 poměrně známé. Vprogramu Divadla 29 byla od začátku působení DNA uvedena téměř všechna jeho představení včetně vedlejších divadelních i hudebních projektů jeho členů. Vminulém roce se spolupráce Divadla 29 a o.s. Terra Madoda s divadlem DNO ještě prohloubila a vD29 vzniklo představení pro DNO poněkud netradičního stylu Lapohádky - ledové techno. Toto představení, které vytvořila nová formace složená zčlenů DNA a zároveň studentů fakulty KALD DAMU, získalo 1. cenu na celostátní přehlídce Loutkářská Chrudim a 2. místo na Přeletu nad loutkářským hnízdem.

Tento rok stejná formace scénografů, herců a hudebníků nově obohacená o režiséra a dramaturga nazkoušela opět na prknech Divadla 29 představení volně inspirované Marťanskou kronikou Ray Bradburyho. Stejně jako vLapohádkách jsou i vpředstavení snázvem Mars11.com vedle loutek a živých herců využité „nové“ technologie a nedílnou součástí je živý hudební doprovod.

Vytvoření představení Mars11.com podpořilo jedno občanské sdružení vrámci svého celoročního projektu Ostrovy vpohybu. Tento projekt je zaměřen hlavně na pravidelné prezentování divadelních a tanečních představení nezávislé scény. Jeho nedílnou součástí jsou rovněž rezidenční pobyty vDivadle 29 během nichž vznikla celá řada nových tanečních a divadelních projektů, které svým významem dosahují celostátní a mnohdy i mezinárodní úrovně.

Mars11.com – ztraceno vpísku

Nové lo-fi sci-fi volně na motivy Marťanské kroniky Ray Bradburyho. Sci-fi vretro stylu. Sklo odráží ozvěny budoucnosti i praskot rádiového spojení z minulosti.

On se narodil jako člověk. Ona ne. Interpasivní City Movie Mars.com. Volno je už ale jen na Mars11.com. Prodáváte něco, co ještě nemáte? Když osidlování Marsu není hra. Je osidlování také vaše doména? Doména obsazená k příležitosti nového představení funguje…

Sci-fi vretro stylu. Sklo odráží ozvěny budoucnosti i praskot rádiového spojení z minulosti. Premiéra nového představení divadla DNO, které právě vzniklo vDivadle 29. Představení je volně inspirováno Marťanskou kronikou R. Bradburyho. Po debutu LAPOhádky-ledové techno to je druhé představení, které vzniklo vnové formaci členů divadla DNO, kteří mají zálibu vlo-fi i hi-tech technologiích.

Režie: Jakub Vašíček

Dramaturgie: Adéla Balzerová

Scénografie: Kamil Bělohlávek a Roman Kudláček

Světelný design: Tomáš Roček

Hudba: Posádková Mars11

Kostýmy: Zuzana Vítková

Hrají: Miroslava Venclová, Diana Čičmanová, Klára Dernerová, Zuzana Vítková, Martin Škeřík, Karel Kratochvíl, Ondřej Bauver

www.mars11.com

www.divadlodno.cz

 

15.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení