Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Matonoha: Graffiti není jen malování

PARDUBICE - Roli třídního učitele Tomáše, který se snaží být spíše kamarádem a obhájcem svých studentů před kolegy kantory, si v novém filmu režiséra Tomáše Vorla Gympl zahrál známý herec a moderátor Tomáš Matonoha.

29.9.2007
SDÍLEJ:

Tomáš MatonohaFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

„Na rozdíl od své filmové postavy žiji úplně jiným stylem života. Nejsem učitel, místo čaje piji dobré víno, jsem ženatý a mám rodinu. Tato figura je mi však blízká uvažováním a smýšlením. Je to člověk, který žije svým vnitřním duchovním světem a nechce se zapojovat do ,moderní’ zrychlené doby. Nedělalo mi problémy se do této role vcítit. Naopak jsem se v ní cítil velmi dobře,“ konstatoval s úsměvem Tomáš Matonoha při pardubické předpremiéře snímku v multikině CineStar.

„Nejnáročnější pro mě asi bylo naučit se všechny ty dlouhé monology a složité učitelské věty,“ poznamenala jedna z hlavních hvězd snímku o studentech, jejich rodičích, kantorech a graffiti.

„Na graffiti nemám jednoznačný názor, zda je to správné či ne. Není to jen jakési malování. V této zábavě vidím hlavně kouzlo dobrodružství a adrenalin. Souhlasím s tím, co ve filmu říká Tomáš Vorel mladší alias Petr Kocourek, že se o tom nedá psát, ale že se to musí zažít. Graffiti považuji za pozoruhodný fenomén, který je všude vidět a nelze ho přehlédnout,“ řekl Tomáš Matonoha během své zatím poslední návštěvy krajského města.

„Asi před pěti nebo šesti lety jsme tu hráli Komediograf. Byl to jeden z mála, který měl trvat hodinu, ale vydrželi jsme ho jen asi 25 minut. Nikdo nás totiž neposlouchal. Šlo o špatně organizovanou uzavřenou akci na zámku, kdy se pořadatelům podařilo udělat raut do divadla,“ podotkl herec, který v Pardubicích uplatnil i své moderátorské schopnosti.

„Jednou jsem zde v divadle uváděl východočeskou miss,“ podotkl kumštýř, jehož nejstarší vzpomínka na město perníku je z osmdesátých let.

„To jsem tu vystoupil na vlakovém nádraží, které na mě působilo až strašidelně,“ dodal Tomáš Matonoha.

29.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení