Středeční večer v letním kině v Tyršových sadech bude patřit rodičům s dětmi. Od 21.30 hodin budou návštěvníci moci zdarma zhlédnout animovanou rodinnou komedii režiséra Toma McGratha Megamysl.

Už jako roztomilé miminko byl Megamysl svými rodiči poslán ve vesmírném vozítku do světa. K jeho smůle ho vozítko dopravilo na Zem, přímo doprostřed vězeňského dvora. Na naléhání vězňů ředitel dovolil, aby si chlapečka nechali, a tak Megamysl získal spoustu tatínků se zločineckými sklony.
Jako dospělý se Megamysl rozhodne porazit hrdinného Metromana, což se mu po několika neúspěšných pokusech opravdu podaří. Ale najednou už Megamysl nemá pro co žít. Dobro bylo poraženo.

Poskok má plán

Jeho věrný asistent Poskok (zubatá rybička v těle robota) však má plán – rozhodne, že si vytvoří nového superhrdinu, proti kterému budou opět moci bojovat. Skvěle vymyšlený plán ale nevyjde podle jejich představ, z vytvořeného hrdiny se vyklube ještě větší padouch, než je Megamysl.
Začne se Megamysl chovat jako klaďas, nebo nechá celé město napospas zloduchovi, kterého sám vytvořil?

Vzhůru do světa snů

Program čtvrtečního večera se ponese v tajemném duchu. Pro návštěvníky bude totiž od 21.30 hodin připraveno akční krimi Počátek. Vstupné bude opět zdarma. Tento americký snímek natočený anglickým režisérem Christopherem Nolanem byl oceněn čtyřmi zlatými soškami Oscara.

Zkušený zloděj Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je absolutní špičkou v krádežích cenných tajemství z hloubi podvědomí. Jeho výjimečné schopnosti ho stály vše, co kdy měl a miloval.

Poslední akcí, která se mu nabízí, může ale svůj život vrátit do normálu. Se svým týmem musí však provést nemožné – zvrátit běh věcí. Nejde o to ukrást myšlenku, ale vnuknout ji. Ani sebelepší plánování nestačí – stojí proti němu totiž nebezpečný nepřítel, který předvídá každý jeho krok. Nepřítel, jehož může očekávat jen Cobb.

Diváci budou zatáhnuti do intimního a nekonečného světa snů.

(iko, len)