V Pardubicích začala druhá část podzimních Městských slavností s podtitulem Město žije kulturou. Čtyřdenní nepřetržitý proud kultury a zábavy nabídne až do neděle 12. října řadu koncertů, tanečních vystoupení a dalších společenských událostí.

Tradiční program

„Druhá část Městských slavností, která předchází dalšímu sportovnímu svátku, Velké pardubické, bude zcela věnována tradičnímu kulturnímu programu. Vzhledem k rekonstrukci třídy Míru a dalších pardubických ulic se letos nekoná spanilá jízda kočárů, jinak návštěvníci nepřijdou o žádnou součást slavností, na kterou jsou zvyklí," říká produkční pořádajícího Kulturního centra Pardubice Lenka Královcová.

Své dveře v těchto dnech otevřou zájemcům také galerie, muzea, kluby, divadla a historická místa Pardubic.

Ke klasice těchto dní patří jízdy historických vozidel, Dny medu, projížďky v kočárech i sobotní lampionový průvod završený ohňostrojem na břehu řeky Labe. Průvod vyjde z Pernštýnského náměstí v sobotu od 18:30 hodin, Velká ohňostrojová show na Labi vypukne hodinu poté.

Všem, kteří v pátek a sobotu zavítají do historického centra města, se otevře Pernštýnské tržiště s nejrůznějšími regionálními produkty – vínem, pivem, medovinou i výrobky lidových řemesel.
„Ráda bych veřejnost pozvala také na charitativní koncert dětských pěveckých sborů Děti dětem, který se odehraje dnes od 18 hodin v budově Husova sboru. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu dětského oddělení pardubické nemocnice," dodává Lenka Královcová.

V sobotu bude žít Příhrádek irskou hudbou a tancem v pořadu Celtic Session, zámek ovládnou dobové hry pro děti a historická hudba. Pro děti a jejich rodiče budou k dispozici tvořivé dílny.

Známé kapely

V průběhu slavností také vystoupí na Pernštýnském náměstí řada zpěváků a muzikantů. Dnes od 19 hodin udělají radost svým fanouškům Ready Kirken, v sobotu od 14 hodin přijde na řadu folkový Podzimní potlach a od 20:30 hodin se můžete těšit na kapelu Schodiště.

Podrobný program podzimních Městských slavností najdete na webu www.kcpardubice.cz a v tištěných programových letácích.