Mezi hosty velkolepé narozeninové párty Karla Gotta, která se konala v pondělí večer v pražském hotelu Ambassador, nechyběl ani dlouholetý pardubický člen Akademie populární hudby Jiří Petr.

„Myslím, že se tato oslava pro přátele a kolegy z branže velmi povedla,“ konstatoval Jiří Petr. „Uskutečnila se v neformálním duchu, program běžel velmi přirozeně, nenásilně,“ popisoval akademik.

„Karel hned na začátku vyzval své kolegy z branže, že by ho potěšilo, kdyby vždy někdo zazpíval, a to buď s pomocí kapely, nebo úplně sám – bez hudby,“ sdělil Jiří Petr, podle něhož jeho přání oslavenci splnila například „slatiňanská“ Helena Vondráčková či Laďa Kerndl. „Ten roztleskal sál Sinatrovou písní My Way,“ řekl dlouholetý člen Akademie populární hudby.

„Večer velmi citlivě uváděli sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi,“ nechal se slyšet pro náš Deník Jiří Petr.
„Gratulace samozřejmě nebraly konce. My jsme naštěstí byli mezi prvními,“ pravil spolumajitel pardubického Knihkupectví a Music–shopu v Pasáži svatého Jána, kde měl Karel Gott už několikrát také autogramiádu.

„Každý Karlovi přinesl nějaký dárek. Většinou to byly hlavně drobnosti, které ho potěšily. Já jsem mu například věnoval jedno zahraniční hudební DVD. Velký ohlas měla i speciální sada zápalek, kde kromě obrázku Karla Gotta byly zmíněny pochopitelně také Pardubice. A nechyběly ani spoře oděné dívky,“ popsal originální dar Jiří Petr.

„Karla snad tento dar zaujal, ale hned zdůrazňoval, že s nimi se škrtat nebude, že by to byla škoda,“ pokračoval pardubický akademik.
„Jsme předběžně dohodnuti, že se spolu sejdeme ještě ve větším klidu. Slíbil jsem, že mu z Pardubic přivezu černé pivo, které má Karel rád,“ poznamenal Jiří Petr.

Ten na oslavu sedmdesátin čtyřiatřicetinásobného Slavíka zavítal společně s editorem kompletu Karla Gotta, Pardubákem Janem Adamem. „Setkal jsem se zde s celou řadou známých tváří. Mnozí z nich už i přijeli na mé pozvání do Pardubic, kde měli autogramiádu. Šlo například o Miroslava Donutila, Zdeňka Trošku, Laďu Kerndla, Helenu Vondráčkovou, Martina Maxu a spoustu dalších,“ vyjádřil se Jiří Petr.

„Někteří mi dokonce předběžně přislíbili, že by se rádi do Pardubic znovu na autogramiádu vrátili,“ podotkl dlouholetý pardubický člen Akademie populární hudby, který jako jeden z mála přivezl dárek i Gottově nejmladší dceři Charlottě Elle. „Když dostala perníkovou chaloupku, hned jí zasvítila očička,“ uzavřel Jiří Petr.