Finálový večer soutěže Česká Miss je za dveřmi. Uskuteční se v sobotu 19. března v Hudebním divadle v Karlíně a v přímém přenosu jej uvede televize.

Pomyslnou polovinu finalistek uzavírá s číslem 7 Barbora Zelená z Chrudimi. Je jí 20 let a je studentkou 3. Lékařské fakulty v oboru dentální hygienistka.

Mezi její záliby patří sport, teraristika, jízda na kole a četba. Oblíbené životní motto zní: „Vyhrávat znamená nemít strach z porážky“. Soutěž Česká Miss je pro ni výzvou něco dokázat, zažít, poznat nové lidi, svět i pracovní příležitosti.

Splnila jste si účastí na této soutěži svůj dívčí sen?
Ano, i když se rozhodně nejednalo o sen, který by pro mě byl nějak zvlášť důležitý, na který bych se upínala a za kterým bych si šla měsíce či roky. Jen si vzpomínám, že jako malá jsem sledovala fotky finalistek v časopise a říkala si: „Bylo by skvělé jednou tam být taky!“ . Do soutěže Česká Miss jsem se ale přihlásila vlastně náhodou.

Myslíte si, že by Vám výhra v soutěži Česká Miss 2011 mohla nějak zásadně změnit život?
Pro vítězku je to určitě obrovská změna. Stává se mediálně známou, možná to tak nevypadá, ale bere na sebe i velkou zodpovědnost, musí být reprezentativní, musí si dávat pozor na to, co dělá a co říká a podle mě by určitě měla svoje postavení využít k potřebným věcem, které by jí rozhodně přinesly obrovské zadostiučinění a lidem okolo radost a štěstí.

Jak myslíte, že by měla vypadat Česká Miss 2011?
Odkazuji na předchozí otázku. Královnu krásy si představuji jako anděla se širokým úsměvem, z kterého vyzařuje radost a láska a snaží se lidem kolem sebe pomáhat. Pokud jde o vzhled, určitě by měla být elegantní, výjimečná, inteligentní. Neexistuje však univerzální kód pro barvu vlasů, výšku nebo váhu, který by učaroval lidem všem.

Dokážete si představit, že byste se přestěhovala?
Dokáži, ale nesmělo by to být moc daleko od mojí rodiny.

Kde se cítíte doma?
Určitě v Chrudimi, kde jsem se narodila a kde rovněž žijí moji rodiče.

Co máte ráda ve vašem okolí?
Je toho mnoho, samozřejmě mám ráda své rodné město, kde jsem studovala základní a střední školu a mám tam přátele. Mám ráda Pardubice, kde bydlí část mojí rodiny a je zde mnoho možností, kam vyrazit za zábavou, mám ale také ráda malé vesnice, kde už je to jenom krůček k velmi krásné přírodě.

Máte nějaké konkrétní místo v kraji, kde žijete, a o kterém byste řekla, že ho máte obzvlášť ráda?
Mám ráda město Slatiňany, které je asi čtyři kilometry od Chrudimi. Žijí tam moji prarodiče. Trávila jsem zde celé dětství, prázdniny a ráda a často se sem vracím. Nejradši mám místní rozlehlý a upravený park a také sportoviště s plovárnou.

Jak byste vítězství oslavila?
S rodinou a přáteli. Oslava by to byla opravdu velká.

Máte za sebou 10denní soustředění v exotickém Mexiku. Čím Vás tato země zaujala?
Mexiko je krásná země, i když jsme během 10 dní samozřejmě neměli možnost poznat ji víc zblízka. Je to opravdová exotika, nádherné pláže, bílý písek, palmy, malé barevné domy, velice milí lidé…

Můžete nám prozradit co všechno jste na soustředění podnikaly?
Abych pravdu řekla, představovala jsem si, jak to bude náročné a do letadla nastupovala s nemalými obavami. Opak byl ale pravdou. Byla to v podstatě dovolená. Nádherná dovolená. Samozřejmě jsme často fotily a natáčely, ale tomu se v tak krásném prostředí nedá říkat práce. Navíc jsme skvěle vycházeli jak mezi sebou, tak se štábem a tak se z toho nakonec stal zážitek opravdu nezapomenutelný.

Velká většina dívek, které získaly titul Miss se dříve nebo později rozešlo se svým přítelem. Myslíte, že by se to mohlo stát i vám?
Myslím, že to v prvé řadě tolik nezávisí na výhře v soutěži miss. Možná vítězství spustí koloběh věcí, které vztah určitým způsobem nabourají, ale pokud se tak stane, nabouralo by vztah i cokoli jiného a skončil by také. Mně se ale, pevně doufám, nic takového nepřihodí.